Başarılı oyun konsollarından biri olan PlayStation 4’te en fazla satış yapan birbirinden güzel oyunları listeledik…

10. Horizon: Zero Dawn

 • Yayın tarihi: 28 Şubat 2017
 • Satılan Kopya Sayısı: 10 milyon +

Yolculuk sırasında, Aloy kendini biyolojik makinelerle dolu bir dünyada bulur ve tek istekleri ne pahasına olursa olsun onu yok etmektir.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan aksiyonun bol olduğu rol yapma oyunu Horizon: Zero Dawn, gizemli geçmişi ve kökenleri hakkında bilgi edinmek isteyen cesur bir makine avcısı olan Aloy’u anlatıyor. Yolculuğa çıkan Aloy, kendini biyolojik makinelerle dolu bir dünyada bulur ve tek isteği ne olursa olsun yaratıkları yok etmek.

Horizon: Zero Dawn, neredeyse mükemmel Metacritic’te %89, GameSpot’ta 8/10 ve IGN’de 9.3 gibi çeşitli ödülleriyle PlayStation 4’te en çok satan oyunlardan biri haline geldi.

9. The Witcher 3: Wild Hunt

 • Yayın tarihi: 19 Mayıs 2015
 • Satılan Kopya Sayısı: 10,8 milyon +

Serinin üçüncü oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt, üreticisi CD Projekt Red tarafından fantezi ve Slav mitolojisinin etkisiyle yakından ilgili fantastik bir aksiyon oyunudur. Üçüncü şahıs bakış açısıyla, oyuncular açık dünyada Geralt of Rivia’yı takip ediyor. Geralt, Wild Hunt’tan kaçarken evlatlık kızını arayan Witcher olarak bilinen özel bir tür canavar avcısıdır. Geralt’ın yetenekleri artırılabilir ve daha fazla ekipman satın alınabilir, bu da oyuncuya Geralt’ı “şekillendirme” konusunda büyük bir özgürlük sağlıyor. Ana hikaye, oyuncunun seçimlerine göre farklı sonlar sunarak birkaç farklı şekilde tamamlanıyor. Bu nedenle, The Witcher 3’ün tekrar oynanabilirliği çok büyük.

8. FIFA 18

 • Yayın tarihi: 29 Eylül 2017
 • Satılan Kopya Sayısı: 11,8 milyon +

FIFA 18’in bu kadar satmasının nedenlerinden biri 2018’in Dünya Kupası yılı olması ve alternatif kapak fotoğraflarının piyasaya sürülmesi olabilir.

OKUYUN  Xbox Live Gold abonelerinin Mayıs ayında sahip olacağı ücretsiz oyunlar belli oldu

Pek çok kişi, FIFA’nın her oyununun aynı eski oyundan geri dönüştürüldüğünü ve yeni bir görünüm eklediğini düşünse de, FIFA 18, bir hikaye modu oynanışı ve platformlar arası etkileşime izin veren Frostbite 3 motorunun uygulanmasını sunuyor. 12 farklı ülkeden 52’den fazla tam lisanslı stadyum, 30 jenerik saha, yeni gol kutlamaları, ulusal ligler için farklı kademe ve daha fazla takımın eklenmesiyle FIFA 18, hayranlarını memnun etti.

7. God of War

 • Yayın tarihi: 20 Nisan 2018
 • Satılan Kopya Sayısı: 12 milyon +

Santa Monica Studio tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entartainment tarafından yayınlanan aksiyon / macera oyunu God of War, İskandinav mitolojisinden etkilenerek büyük yenilikler yaptı.

oyunun çoğu eski Norveç’teki Midgard krallığında geçiyor. God of War 2018, ilk kez iki kahramanı tanıttı: İlk kez Yunan Savaş Tanrısı’nda tanıtılan Kratos ve küçük oğlu Atreus. Hikaye, Kratos’un ikinci eşi ve Atreus’un annesinin ölümünden sonra geçiyor ve hayatta kalan her iki kişi de küllerinin dokuz krallığın en yüksek zirvesine yayılması için son dileklerini yerine getirmeye çalışıyor.

Sorunlu geçmişini Atreus’tan saklayan Kratos, kendisinin ve oğlunun kutsal doğasını gizlemeye çalışır. Sevdiklerinin dileklerini hatırlama yolculuğunda ikili, İskandinav dünyasının birkaç canavar ve tanrısı ile tanışır.

6. Marvel’s Spider-Man

 • Yayın tarihi: 7 Eylül 2018
 • Satılan Kopya Sayısı: 13,2 milyon +

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan aksiyon / macera oyunu Marvel’s Spider-Man, Peter Parker’ın sivil karakterinin ardından, Örümcek Adam olarak görevlerini içeren üçüncü şahıs bakış açısıyla sunulan oyun, Örümcek Adam olarak Peter Parker’a odaklanıyor. Oyuncular New York’ta özgürce dolaşabiliyor, çeşitli karakterlerle etkileşime girebiliyor, görevleri ve yardımcı görevleri yerine getirebiliyor ve yeni takımların ve aletlerin kilidini açabiliyor. Oyun deneyimini daha da genişletmek için ek içerik ve koleksiyonlar da edinebiliyor.

OKUYUN  Ghost of Tsushima, Uncharted ve God of War PC'ye gelebilir!

5. Call of Duty: WWII

 • Yayın tarihi: 3 Kasım 2017
 • Satılan Kopya Sayısı: 13,4 milyon +

Ronald “Red” Daniels’ı oynayan oyuncular, tüm hedeflere ulaşmak için kadrolarıyla birlikte çalışması gerekiyor. İkinci Dünya Savaşı orijinal haritalar ve modlarla çok oyunculu bir deneyim sağlaıyor. “Call of Duty”, özellikle arkadaşlar arasındaki rekabetçi oyunlarda hayranların favorisi.

Bu oyun PS4’te şimdiye kadarki en çok satan oyunlardan biri değil, fakat 2017’de Kuzey Amerika’da en çok satan konsol oyunuydu.

4. Red Dead Redemption 2

 • Yayın tarihi: 26 Ekim 2018
 • Satılan Kopya Sayısı: 14 milyon +

“Dead Redemption 2, Batı ve Güney Amerika Birleşik Devletleri’nin kurgusal bir başyapıtına dayanıyor. bir kanun kaçağı ve Van der Linde çetesinin üyesi olan Arthur Morgan’ı takip ediyor. Arthur, Vahşi Batı’nın düşüşüyle ​​uğraşıp hükümet güçlerinden ve diğer düşmanlardan kaçarken, oyunculara açık dünyayı keşfetmeleri için harika bir fırsat sunuyor.

Oyun, çeşitli avlanma, ata binme, çatışma ve soygun mekanizmalarının yanı sıra çarpıcı grafikler ve nefes kesici görsel efektler içeriyor. Oyun ayrıca, oyuncuların suç davranışlarına doğrudan yanıt vermek için kullanılan “aranan” sistemine benzer bir ödül sistemi gibi Grand Theft Auto oyununa benzer öğeler içeriyor.

3. Call of Duty: Black Ops III

 • Yayın tarihi: 6 Kasım 2015
 • Satılan Kopya Sayısı: 15 milyon +

“Black Ops II”nin piyasaya sürülmesinden 40 yıl sonra geçen “Black Ops 3”, yeni teknolojiler nedeniyle devrim niteliğinde değişikliklere uğrayan ve iklim değişikliğinin teşvik ettiği bir dünyaya adım atıyor. Dört oyunculu kooperatif oyuna ek olarak, oyun aynı zamanda tüm düşmanları zombiye dönüştüren gelişmiş zombi oynanışı ve kabus modu sağlıyor.

Call of Duty: Black Ops III, zengin içeriği, yenilikçi oynanışı ve genel oynanışıyla övgü alıyor. Ancak bazı eleştirmenler, bazı hayranların beğendiği özelliklerin ve hikaye modu karakterlerinin eksikliğinden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Bununla rağmen, oyun büyük bir ticari başarı elde etti.

OKUYUN  Başka dünyalara yelken açabileceğiniz en iyi 5 açık dünya oyunu!

2. Uncharted 4: A Thief’s End

 • Yayın tarihi: 10 Mayıs 2016
 • Satılan Kopya Sayısı: 16 milyon +

Uncharted 4:A Thief’s End, 2013 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, tüm hayranların beklentilerini aşan “güçlü” ve “unutulmaz” olarak tanımlandı. Oyun, emekli bir hazine avcısı olan Nathan Drake’in hikayesini anlatıyor.

Nathan, Henry Avery’nin kayıp hazinesine dair ipuçları bulmak için uzun süredir ortağı olan Victor Sullivan ile ortak çalışıyor. Oyun, oyunculara benzersiz bir deneyim sağlamak için yakın dövüş, açık dünya ve bulmaca çözme öğelerini birleştiriyor ve üçüncü şahıs bakış açısı sağlıyor.

Ayrıca, 10 oyuncuya kadar kooperatif veya rekabetçi modlarda etkileşime girmesine izin veren online bir çok oyunculu moda sahip.

1. Grand Theft Auto V

 • Yayın Tarihi: 18 Kasım 2014
 • Satılan Kopya Sayısı: 20 milyon +

GTA V üç ana kahramanla oynama şansı tanıyor ve bütün karakterlerin hikayeleri birbiriyle kesişiyor. Sokak gangsterleri Franklin Clinton, emekli banka soyguncusu Michael de Santa ve uyuşturucu satıcısı, silahlı kaçakçı Trevor Phillips. Grand Theft Auto’nun oyunculara verdiği benzersiz özgürlük, aynı zamanda atış ve sürüş oyununu içeren birçok görevin yanı sıra oyunculara her zaman mevcut.

Oyunu çevreleyen tartışmalara rağmen, Rockstar Games büyük bir ticari başarı elde etti. Şu anda, tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri ve tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olarak kabul ediliyor.