Konami, PES 2022 ile eski günlerine geri dönecek. Futbol oyunları denilince akla gelen serilerden biri olan PES, kullanıcıları yeni bir isim ile karşılayacağını açıkladı.

Konami, insanların uzun süredir söz ettiği yeniliği sonunda gerçekleştirdi. “eFootball” olarak adlandırılan PES 2022, tamamen ücretsiz olacak. Bu şekilde stüdyonun hedefi, en büyük rakibi FIFA’nın önüne geçmek.

EA ile kıyasıya rekabet eden Konami, son yıllarda geride kaldı. 2014 yılında yeni nesil oyun dünyasına uyum sağlayamayan PES serisi, artık farklı anlayışa sahip olacak. İsmini eFootball olarak değiştiren seri, ücretsiz olacak ve fiziksel kopya satışı yapmayacak.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen eFootball, teknik olarak sınırları zorlayacak. Oyunun fragmanını yayınlayan Konami, oyuncuları çapraz platform desteğiyle karşılayacak. Bu desteği detaylı bir şekilde anlatan şirket, konsol, PC ve mobil oyuncuların aynı anda oynamasına imkan sağlayacak.

Özellikle rakibinin Ultimate Team gelirinin farkında olan Konami, oyunu tamamen ücretsiz yaparak pastadan payını almak istiyor.

KONAMI’nin yaptığı açıklamaya göre eFootball 2022, ilk etapta 9 takım ve yalnızca gösteri maçları ile oynanabilecek. Şirket, daha sonra belirlediği yol haritasına göre hareket ederek, oyuna yeni modlar ve takımlar getirecek.

eFootball 2022 tanıtım videosu

KONAMI’nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“PES”ten “eFootball”a…

“Her şey, devrim niteliğinde bir futbol deneyimi yaratma konusundaki bitmek bilmeyen kararlılığımızla başladı. Hedefimiz sahadaki çimlerden oyuncuların hareketlerine ve stadyumdaki taraftarlara kadar kusursuz bir futbol ortamını yeniden yaratmaktı. Bu düşünceyle, geliştirilmiş animasyon sistemine ve oyun kontrollerine sahip yeni bir futbol motoru yaratmaya karar verdik. Ortaya çıkan sonuç, en başta düşündüğümüzden bile daha etkileyici oldu. PES’in sınırlarının ötesine geçtik ve yeni bir sanal futbol dünyasına giriş yaptık. Bu yeni dönemin işaretini vermek üzere, çok sevdiğimiz PES markasıyla yollarımızı ayırmaya ve bu markayı “eFootball” olarak yeniden adlandırmaya karar verdik! Şimdi umarız eFootball’un sunduğu bu yepyeni futbol deneyiminin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.”

OKUYUN  PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima da PC'ye geliyor!