Bir çok şeyin ters gittiği bir yılda video oyunlarının öne çıkan bir kaç tanesinden bahsetmek istiyoruz. Yapılan oylamalardan ve birkaç tartışmadan sonra 2020’nin enlerini sizler için derledik.

Fall Guys

Battle royale oyunları etrafımızı sarmış durumda. PUBG, Fortnite, Call of Duty:Warzone, Apex Legends’in olabilecekleri kadar farklı, bu oyunların hepsinin ortak bir yönü var: atış. 2020 yılının en keyifli süprizlerinden biri olan Fall Guys, türü farklı bir yöne taşımış oldu. Şiddet içeren bir savaş alanı yerine, oyunculara engellerin ortasında hayatta kalmak için yarışan bir oyun şovu benzeri yarışmalarla rekabet etme görevi verdi. Milyonlarca kişi tarafından beğenilen oyun, beklenenin çok üstüne çıkmışta diyebiliriz. Düşüp aptal gibi görüneceğinizi garanti eden saçma sapan kontroller ve fizikleri ile parlak renkli karakterlere sahip oyun, aslına bakarsanız oynaması kadar izlemesi de oyun severlere ayrı bir eğlence yaratıyor.

Örümcek Adam: Miles Morales

Örümcek Adam: Miles Morales, nasıl göründüğüne ve nasıl oynandığına gelince, orjinal PS4 web-slinging oyunuyla neredeyse aynı. Savaşmak için bir kaç yeni yetenek ve yeni kötüler.. ancak mekanik olarak ikisini birbirinden bir farkı yok. Bu oyunların aynı olduğu anlamına gelmiyor ve yeni gelişen kahraman Miles Morales’e odaklanmak büyük bir fark yaratıyor. Devam filmi, kasıtlı olarak daha küçük ve daha samimi bir hikaye anlatıyor ve onun için daha iyi bir hale gelmesini sağlıyor. Miles’in yeni keşfettiği sorumluluklarını yerine getirirken Harlem mahallesiyle derin bir bağ kururken izlemek.. neredeyse New York’ta sallanmak kadar heyecan verici olsa gerek. Aynı zamanda PlayStation 5 için harika bir teknik olması, ek bir bonus diyebiliriz.

Star Wars: Filolar

Eğer uçurmanın nasıl bir şey olduğunu hissetmek istiyorsanız kesinlikle bu oyuna göz atmalısınız. Motive Studio’nun uçuş simülatörü, dev uzay istasyonları ve asteroit tarlalarının etrafında yükselen yıldız savaşçıları ve heyecan verici kovalamacaları ile bambaşka hissettiriyor insana. Sadece VR seçeneğiyle de sınırlı kalmayıp, aynı zamanda arkadaşlarınızla takım kurmayı ve farklı sınıfları ve yetenekleri kontrol etmenize olanak sağlayan çok oyunculu bir oyundur. Bu oyun başka bir şeye benzemeyen bir Star Wars deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

The Last Of Us Part II

The Last of Us’un bir hayranıyım, devam filmi açıklandığında oynamam gerektiğini hissettim. Oyun çok ürkütücü ve şiddetli olsa bile sağlam ve zevklidir. Ancak bu, dünyasını daha inandırıcı hale getirdi ve kendimi bu intikam hikayesine ve onunla birlikte gelen sonuçlara kesinlikle kaptırmamı sağladı. Naughty Dog’un bu unvana ne kadar emek kattığını şimdi daha çok anlıyorum. Bu güzel bir hikaye ve yapmanız gereken sadece konuyu hissetmeniz.

Half Life: Alyx

Half-Life oyununun tüm tanıdık parçaları burada demekten çekinmeden söyleyebiliriz. Harika seviye tasarımı, bulmacalar, mükemmel anlatım hızı, ayrıntılara titizlikle dikkat etmenizi öneririm. Tek fark, vücudunuzun her şeyin ortasına yerleştirilmiş olmasıdır. Oyundaki çoğu nesne yerçekimi eldivenleriyle kenetlenebilir bu da bileğinizin hızlı bir şekilde kaydırılmasını gerektiriyor.

OKUYUN  PUBG’de yılbaşı! "Buz Festivali"ni sakın kaçırmayın...