Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix‘in Apple Arcade benzeri, abonelik temelli bir oyun platformu üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Bugün, Netflix’ten beklenen haber resmi olarak gelmedi ancak konunun kesinleştiğini işaret eden bir gelişme yaşandı. Popüler şirket, yatırımcılarına göndermiş olduğu bir mesajda oyun dünyasına açılacaklarını doğruladı.

Netflix, kendi oyunlarıyla sektöre giriş yapacak

Netfli’in nasıl bir planı olduğuna dair detaylı bir bilgi bulunmasa da gönderilen mesaj, önemli bilgiler sundu:

“Oyunlara doğru genişlemenin erken aşamalarındayız, daha önceki Stranger Things ve etkileşim konusundaki çabalarımızın (Black Mirror, Bandersnatch) etrafında şekilleniyoruz. Orijinal filmlere, animasyona ve senaryosuz TV’ye yaptığımız genişlemeye benzer bir şekilde oyun oynamayı bizim için başka bir yeni içerik kategorisi olarak görüyoruz. Oyunlar, film ve dizilere benzer bir ek ücret ödemeden üyelerin Netflix aboneliğine dahil edilecek. Başlangıçta, öncelikle mobil cihazlar için oyunlara odaklanacağız. Sunduğumuz filmler ve diziler konusunda her zamanki gibi heyecanlıyız ve mevcut tüm içerik kategorilerimizde artan bir yatırım ve büyüme sahnesi bekliyoruz. Ancak orijinal programlamaya geçişimizin üstünden neredeyse on yıl geçtiğinden, üyelerimizin oyunlara nasıl değer verdiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için doğru zaman olduğunu düşünüyoruz.”

Mesajdaki önemli noktalar:

  • Netflix, etkileşimi bol oyunlar geliştirmeyi hedefliyor.
  • Oyunlar, abonelik paketlerine dâhil olacak, harici bir para istenmeyecek.
  • Öncelikle mobil oyunlar piyasaya sürülecek.

Netflix’in ne tarz oyunlar sunacak bilinmiyor ancak platformun oyun dünyasına atılım yapmasıyla sektör gelecekte çok büyük noktalara gelmesi bekleniyor.

OKUYUN  Netflix Geeked Week'in tarihi açıklandı! Geeked Week nasıl izlenir?