Kendine has hikayesi ve mekanikleriyle video oyun tarihinin en kült serilerinden biri haline gelen Mortal Kombat serisi, grafiksel ve mekanik iyileştirmeleriyle biliniyor ve seviliyor. Bu bağlamda bir Mortal Kombat oyunu, geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kırdı.

Serinin son oyunu olan Mortal Kombat 11, serinin satış rekorunu kırdı. Oyun, dünya çapında 12 milyon kopya sattı ve serinin toplam satışını 73 milyona çıkardı.

Mortal Kombat 11, serinin en çok satan oyun unvanına sahip oldu

2019 yılında gerçekçiliği ve yeni karakterleriyle oyunculardan büyük beğeni toplayan Mortal Kombat 11, seride en çok satan oyun oldu. 2 yılda 12 milyon birim satılan oyun, serinin genel başarı oranını hızla artırdı.

Mortal Kombat’ın ortak yaratıcılarından Ed Boon, elde edilen başarı hakkında açıklama yaptı:

“Mortal Kombat yaklaşık 30 yıl önce ilk kez çıkış yaptığında, bugün 73 milyon birimden fazla satış elde eden bir markanın ortaya çıkacağını asla hayal edemezdim. Dünyanın en tutkulu hayran kitlelerinden birine sahibiz. Onların yıllardır bize gösterdiği destek için müteşekkiriz.”

Bu bilgileri bir basın açıklamasında duyuran yayıncı şirket Warner Bros., serinin ilk mobil oyununun yakaladığı başarılardan da söz etti. 2015 yılında çıkış yapan Mortal Kombat Mobile, 6 yılda dünya çapında 138 milyon indirme sayısına ulaştı.

OKUYUN  Riot Games toksik oyuncuların önüne geçebilmek için önlem almaya başlıyor!