Microsoft XCloud ile bilgisayar donanımınız ne olursa olsun istediğiniz Xbox oyununu oynayabileceksiniz!

Microsoft, xCloud oyun akışını bir web tarayıcısı aracılığıyla test etmeye başladı. Microsoft’un Xbox planlarına aşina olan kaynaklar, bazı kullanıcılarıyla artık genel bir önizleme öncesinde xCloud’un web sürümünü test ettiklerini söylüyor. Hizmet ile Xbox oyuncularının oyunlarına bir tarayıcı aracılığıyla erişmesine olanak tanıyor ve bunlara ek iPhone ve iPad gibi cihazlarda çalışabilecek.

 

iOS kullanıcıları için üzücü haber

XCloud’un şu anda Android tabletlerde ve telefonlarda çalıştığı gibi, web sürümü de oyunlar için öneriler içeren basit bir başlatıcı, en son oynanan oyunları devam ettirme yeteneği ve Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla sunulan tüm bulut oyunlarına erişim içerir. Bir oyunu başlattığınızda, oyun tam ekran çalışır ve tarayıcı üzerinden yayınlanan Xbox oyunlarını oynamak için bir konsol kumandasına ihtiyacınız olacaktır. Testçilerin Xbox oyunlarını oynamak için bir denetleyiciye ihtiyaçları bulunuyor ve test şu anda Chrome veya Microsoft Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılarla sınırlıdır. Bir iOS cihazındaki deneyimin nasıl olduğunu açıklamaları biraz zaman alabilir. Microsoft’un oyun için hangi çözünürlüğü kullanacağı da belirsiz, ancak şirket 2021’de bulut altyapısını Xbox Series X donanımına yükseltirken 4K olma olasılığı düşük.

Microsoft, ilkbaharda iOS ve PC akışını web’de kullanıma sunmaya söz vermesine rağmen, bu şimdilik bir kapalı erişim testidir. Bu çalışma, teknoloji devinin yolda olduğunu gösteriyor. Bunun önemli bir genişleme olacağını söylemek yeterli. Microsoft’un bulut oyunlarının tüm amacı, Xbox oyunlarını oynamak istediğiniz her yerde kullanılabilir hale getirmektir ve bir tarayıcı seçeneği, hizmeti çok daha erişilebilir hale getirebilir ve bu 15 dolarlık aylık ücreti olan Xbox GamePass’i daha fazla kullanıcı erişimine açar.

OKUYUN  Twitter mobil uygulamasına tam boy fotoğraflar geliyor