Microsoft, Mart ayında Xbox Live Gold abonelik niteliklerine sahip oyuncuların ücretsiz oyun oynayabileceğini duyurdu. Açıklamaya göre oyuncular gelecek ay 4 oyunu ücretsiz deneyimleme şansına sahip olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, oyunculara çeşitli avantajlar sağlamak için ücretli abonelik paketleri sunuyor. Bu paketlerden biri “Xbox Live Gold” olarak adlandırılır. Bu paket, aylık 45 Türk lirasına satın alınabilen “Xbox Game Pass Ultimate” paketi için herhangi bir ücret ödemeden, oyuncular için aylık 30 Türk lirası gibi makul bir fiyata satın alınabilir. Microsoft, Xbox Live Gold abonelerine her ay ücretsiz olarak bazı oyunlar sağlayacağını duyurmuştu. Şirket, Mart ayında hangi ücretsiz oyunların kullanıcıları bekleyeceğini açıkladı.

Microsoft’un açıklamasına göre Xbox Live Gold kullanıcıları Mart ayında dört farklı oyunu ücretsiz oynayabilecek. Ancak Mart ayı başından ayın sonuna kadar bu oyunlardan sadece bir tanesi ücretsiz oynanabiliyor.

Peki bu oyunlar neler? Birlikte görelim…

Warface: Breakout (56.25 TL)

Warface: “Breakthrough”, Xbox Live Gold abonelerinin Mart ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri ilk oyundur. Oyun 2020 yılında piyasaya sürülmüş olup PlayStation ve Xbox için tasarlanmış bir atış oyunudur. PvP yarışmalarına katıldığınız oyunda paralı asker olarak katılıyorsunuz. Xbox Live Gold aboneleri bu oyuna 1-31 Mart tarihleri ​​arasında ücretsiz olarak erişebilecek.

Port Royale 3 (50 TL)

Oyun 2012’de piyasaya sürüldü ve sizi korsanlık hakkında bilgilendirmek için etkileyici grafiklere sahip. Xbox Live Gold aboneleri, bu oyuna 16 Mart’tan 31 Mart’a kadar ücretsiz olarak sahip olabilecekler.

Metal Slug 3 (30 TL)

Metal Slug 3, birçok oyuncunun aşina olduğu bir oyundur. Oyun 2000 yılında piyasaya sürüldü ve Contra benzeri yapısı sporculara şok edici bir oyun deneyimi getirdi. Bu oyun uzun yıllardır unutulmadı ve 1 Mart – 15 Mart tarihleri ​​arasında ücretsiz olarak oynanabilir.

OKUYUN  PS Plus Nisan ayı oyunları belli oldu! Sony yine yaptı yapacağını...

Vicious Attack Llama Apocalypse (42.50 TL)

VALA olarak da bilinen Vicious Attack on the Camel Apocalypse, Microsoft’un Mart ayında Xbox Live Gold abonelerine sunacağı son ücretsiz oyun olacak. Oyun nispeten düşük bir oyundur. Komutan olduğunuz oyunun amacı sahip olduğunuz robotları yönetmek ve karşılaştığınız tüm düşman unsurlarını ortadan kaldırmaktır. Xbox Xbox Live Gold’a abone olursanız, bu oyuna 16 Mart’tan 15 Nisan’a kadar ücretsiz olarak erişebilirsiniz.