Sony‘nin YouTube ve Twitch üzerinden canlı yayınlanan State of Play etkinliğinde birçok yeni oyun tanıtıldı. Büyük çapta bir oyun görmediğimiz ve genelde indie yapımcılardan oyunlar olan etkinlikte tanıtılan oyunları ve fragmanları sizin için derledik.

Toplamda 20 dakika süren etkinlik, beklenileni karşılamadı. PlayStatiton oyuncuları State of Play etkinliğinden hayal kırıklığıyla döndü diye biliriz.

İşte State of Play etkinliğinde tanıtılan oyunlar ve fragmanları:

Deathverse -Let it Die

Çok oyunculu ve yakın dövüş odaklı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Battle royale benzeri oynanış mekaniklerine de sahip olan Deathverse – Let it Die 2022’nin ilkbaharında PS4 ve PS5 için çıkacak.

We Are OFK

OFK isimli müzik grubunun kariyer yolculuğunu anlatacak müzik ağırlıklı We Are OFK, PS4 ve PS5 için 2022’de çıkacak.

Bugsnax: The Isle of BIGsnax

Bugsnax: The Isle of BIGsnax, geçen yıl çıkan Bugsnax oyunu için 2022’de çıkacak ücretsiz ve büyük bir güncelleme. PS4 ve PS5 kullanıcıları için yayınlanacak.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Five Nights at Freddy’s devamı oyunu olacak oyunda Freddy ve arkadaşlarına yakalanmadan hayatta kalmaya çalışacağız. Oyun 16 Aralık 2021’de PS4 ve PS5 için çıkacak.

Death’s Door

Daha önce PC’de çıkan aksiyon macera ve platform ögelerini birleştiren Death’s Door’da bir kargayı yönlendiriyoruz. Oyun 23 Kasım 2021’de PS4 ve PS5 için de çıkacak.

KartRider: Drift

Çok oyunculu ve eğlenceli bir oyun arayanlar için listede KartRider: Dirft var. Kapalı betasına kaydolabileceğiniz KartRider: Drift, yalnızca PS4 için gelecek bir yarış oyunu.

The King of Fighters XV

KOF serisinin yeni oyunu 2022 yılında çıkacak ve gördüğümüz kadarıyla ilk başta 8 oynanabilir karakter içerecek. Oyun PS4 ve PS5’te yayınlanacak

OKUYUN  Bu yaz PlayStation 5 SSD desteği kazanacak

First Class Trouble

Frist Class Trouble, 2 Kasım’da PS4 ve PS5 için yayınlanacak bir hayatta kalma oyunu. Oyunda 6 kişi birbiriyle koordine olarak yavay zekaya karşı mücadele edecek. Oyuncuların aynı zamanda aralarında bulunan ve kimliğini gizleyen iki kişiden de kendilerini korumaları gerekecek.

Star Ocean: The Divine Force

2022’de geleceği duyurulan bir diğer oyun ise Star Ocean: The Divine Force oldu. Star Ocean serisinin son oyunu olarak karşımıza çıkacak olan The Divine Force, PS4 ve PS5 için gelecek.

Little Devil Inside

Listemizdeki son oyun ise Little Devil Inside oldu. 2022’de çıkacak oyun daha önce Haziran ayında tanıtılmıştı. Sadece PS5 için çıkış yapacak.