Steam, dünyanın en popüler oyun platformlarından biridir ve Valheim’in yeni fenomeni rekorları kırmıştır. Oyunun indirme sayısı, 2 haftada 2 milyondan fazla indirme ile GTA 5 ve PUBG’yi geçti. İşte İskandinav temalı hayatta kalma oyunu Valheim hakkında detaylı bilgi…

2 Şubat’ta Steam platformunda piyasaya sürülmesinden bu yana, Valheim’ın satışları beklentileri aştı. İki haftadan kısa bir süre içinde indirme sayısı 2 milyonu aştı ve Steam rekoru kırdı, Valheim insanların dikkatini çekti.

Valheim nedir, nasıl oynanır?

İskandinav topraklarında bulunan Valheim, tüm zorluklara rağmen hayatta kalmayı hedefliyor. Oyunda mitolojik karakterler var ve aynı zamanda inşaat ve tarım konularını da içeriyor.

Oyunda öncelikle karakterinizi büyük bir haritanın ortasına sadece kıyafetlerle yerleştiriliyor. Kendi konutunuzu inşa ederken kendinizi canavarlardan ve düşmanlardan korumaya çalışıyorsunuz.

Valheim ana hikayesi

Steam platformunda yer alan oyunun hikayesi ise şöyle:

Valkyrieler, savaşta öldürülen ve ruhunu Valheim’ın onuncu İskandinav dünyasına getiren bir savaşçıdır. Kaotik yaratıklar ve tanrıların eski düşmanlarıyla çevrili, görevi Odin’in eski rakiplerini öldürmek ve Valheim’a düzen getirmek olan ilkel tarafın en yeni koruyucususunuz.

Duruşmanız Valheim’ın huzurlu merkezinde başlayacak. Ama tanrılar cesareti ve zaferi ödüllendirir. Daha ölümcül silahlar, daha güçlü zırhlar, Viking kaleleri ve ileri karakollar inşa etmek için daha değerli malzemeler keşfetmek ve toplamak için görkemli ormanlarda ve karla kaplı dağlarda seyahat edin.

  • Egzotik topraklar bulmak için devasa bir gemi inşa edin ve engin okyanusta yelken açın, ancak lütfen çok uzağa yelken açmamaya dikkat edin.
  • Gizemli ormanlardan görkemli karla kaplı dağlara ve büyüleyici çayırlara kadar devasa bir prosedür dünyası, efsanevi yaratıkların, savaşların ve vahşi yaşamın avlanmaya geldiği gizemli toprağı keşfedin ve deneyimleyin.
  • İşbirliği PvE (2-10 oyuncu) – Kendi arazinizi teşvik etmek veya güvenilir müttefiklerle girişim yapmak isteyip istemediğinizde, Valheim bağımsız, oyuncu tarafından yönetilen sunucuları ve sınırsız dünya yaratmayı destekler. 3-5 oyuncuyla çalışmanızı öneririz.
  • Çeşitli silahlarla kaçma ve engelleme tabanlı savaş sistemini cezalandırma
  • Hafif sallardan güçlü savaş gemilerine, okyanusu fethetmek ve yeni toprakları keşfetmek için efsanevi gemiler inşa edin.
  • Efsane ve efsanenin intikamcı ilkel patronlarını çağırın ve alt edin ve yeni güçlü öğeler geliştirmek ve yükseltmek için kupa toplayın
  • Esnek ev ve temel bina sistemi yükseltme bal likörü, çiftlik, yerleşim, kale gibi temel ihtiyaçları yükseltin.
  • Sezgisel eşya yapımı – en iyi silahları ve zırhları yapın, yiyecek ve bal likörü hazırlayın
  • Kalıcı bir sunucu çalıştırmak isteyen oyuncular için özel sunucu. Bilgisayarınızda bir sunucu çalıştırmak istemiyorsanız, lütfen G-Portal’da bir sunucu kiralamayı düşünün.
OKUYUN  Bu mobil oyun sizleri 80'li yıllara götürecek! Chaser Tracer ücretsiz olarak yayınlandı!

Valheim ücreti nedir?

Valheim’ın Steam’deki fiyatı 32 TL. Oyunun normal fiyatı 20 dolar. Ayrıca Valheim, Türkçe arayüz ve altyazı desteğine sahiptir.

Sistem gereksinimleri

Oyun için aranan sistem gereksinimleri şu şekildedir:

Minimum:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
İşlemci: 2.6 GHz Çift Çekirdekli veya benzeri
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 500 serisi veya benzeri
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
İşlemci: i5 3GHz veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 970 serisi veya benzeri
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan