Rockstar Games, Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition için oyundaki 117 hatayı düzelten yeni bir yama yayınladı.

Yapılan düzeltmelerden öne çıkabilecek olan iğrenç yağmur efektinin düzeltilmesi diyebiliriz. 1.03 sürümü güncellemesi için tam yama notları cehennem gibi uzun ve PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC’deki üçlemedeki üç oyunun tamamındaki düzeltmeleri ele alıyor.

11 Kasım’daki lansmanından bu yana, yeniden düzenlenmiş GTA Trilogy adeta bir kaos durumunda. PC oyuncuları günlerce oyun oynamaktan alıkonuldu ve Rockstar, üçlemeye istemeden dahil olan dosyaları kaldırmak zorunda kaldı. Veri madencileri tarafından ortaya çıkarılan dosyalardan bazıları, ara parçalar, geliştirici notları ve meşhur Hot Coffee seks mini oyununu bile içeriyordu.

Tam yama notlarını aşağıdaki tweet’teki bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz:

Oyun bir ara satıştan kaldırıldı ve sonra Rockstar özür dileyerek, oyunu satın alanlara üçlemedeki orijinal oyunları ücretsiz olarak dağıttı.

1.03 sürümü yaması, yeniden düzenlenmiş üçlemenin ikinci yaması olup, ilki 20 Kasım’da yayınlanan ve 64 hatayı düzelten 1.02 sürümü yamasıdır . Rockstar, hayal kırıklığına uğramış oyuncu kitlesini düzeltmek amacıyla ilk yamanın ardından bir özür yayınladı ve üçlemeyi Rockstar Games Store üzerinden satın alan oyunculara GTA III , Vice City ve San Andreas’ın klasik versiyonlarını bir paket halinde sundu . Yayıncıya göre, teklif ücretsiz ve Haziran 2022’ye kadar devam edecek. Daha önce yayıncı , GTA Üçlemesi’nin resmi olarak açıklandığı gün uyarı yapmadan bu oyunları vitrinlerden kaldırmıştı .

OKUYUN  Overwatch karakteri McCree'nin adı değiştiriliyor! İşte nedeni...

Rockstar’ın bu yamaları bu kadar hızlı çıkarabilmesi övgüye değer olsa da, üçlemenin nasıl bu kadar üzücü bir durumda piyasaya sürüldüğü merak konusu.