Bir YouTube kanalı, GTA 5’i bitirmek için öldürülmesi gereken kişi sayısını tek tek saydı. Oyun hikayesinde bulunan üç karakter içinde ayrı ayrı sayım yapan ekip, oyunun bitirilmesi için en az 726 kişinin öldürülmesi gerektiğini belirledi.

Açık dünya oyunlarının en popülerlerinden biri olan GTA 5 ile ilgili ilginç bir deney yapıldı. “Sex-Positive Gamer” adlı bir YouTube kanalı tarafından yapılan deneyde, GTA 5’i bitirmek için baştan sona kaç kişinin öldürülmesi gerektiğini tespit etti. YouTube kanalının tespitine göre, oyunun tamamen bitmesi için en az 726 kişinin öldürülmesi gerekiyor. Aksi takdirde oyunu bitirmek mümkün görünmüyor.

Görevler dışında kimseye zarar vermediyseniz, 726 kişiyi öldürmeniz gerekecek

Hikaye modunda Franklin, Trevor ve Michael olarak üç ana karakterle oyunseverlerin karşısına çıkan GTA 5’i, en başından oynamaya başlayan “Sex-Positive Gamer” adlı YouTube ekibi, üç karakter için de tek tek sayım yaptı ve oyunun sonuna kadar hangi karakterin kaç kişiyi öldürdüğünü tespit etti.

GTA 5’in başından sonuna kadar karakterlerin öldürmesi gereken kişi sayı şu şekilde:

  • Franklin – 295
  • Trevor – 258
  • Michael – 172

Bu sayıların toplamının 725 olması aklınızı karıştırmasın. 1 sayılık farkın sebebi “Devin Weston” adlı karakter. Eğer hatırlıyorsanız, Weston’ı, Franklin, Trevor ve Michael’in birlikte öldürdüğünü bilirsiniz. İşte Weston’ı da işin içine kattığımızda, 726 kişiyi öldürmeden GTA 5’i bitirme gibi bir ihtimalinizin olmadığını söylemek gerek.

İşte “Sex-Positive Gamer” ekibinin çektiği söz konusu video:

OKUYUN  360 derecelik Mars panoraması oluşturuldu