Rockstar Games’in sevilen oyunu GTA 5’ten oyuncuları mutlu eden haber geldi. Sevilen oyun, Game Pass sayesinde telefonlara geliyor. Bilindiği gibi son dönemlerde bulut tabanlı oyunlar yükselişte. Nvidia GeForce Now, ülkemize resmi olarak giriş yaptı. Gözler şimdi, Xbox’ın servisi xCloud’a çevrildi.

xCloud servisi, GamePass Ultimate üyelerine ücretsiz. Bu servise, Rockstar Games’in sevilen oyunu GTA 5’de eklenecek. Yani hem konsollarda, hem de xCloud üzerinden telefon ve tablette GTA 5 oynanabilecek.

xCloud servisi şimdilik Türkiye’de resmi olarak yok ancak birçok kullanıcı bu servisi, VPN ile kullanıyor. Sadece Android telefonlarda kullanılabilen xCloud’da bölgenizi değiştirip, VPN açtığınızda oyunları telefon üzerinden oynayabileceksiniz.

Apple kullanıcıları için xCloud ümitsiz gibi görünüyor çünkü Apple, bulut tabanlı oyun servislerine izin vermiyor. Yine de Safari üzerinden bulut tabanlı servisler kullanılabiliyor. Apple yetkililerinin, Apple Arcade servisini satabilmek için böyle bir strateji belirlediği düşünülüyor.

Microsoft’un xCloud’u iPhone ve iPad’e getirmek için Safari tarayıcı üzerinden kullandırtma gibi girişimleri var. Tahmin edilebileceği gibi uygulama deneyimi ve tarayıcı deneyimi arasında farklar olacaktır. Bu farkları azaltmak isteyen Microsoft yetkilileri, önümüzdeki zamanlarda xCloud’u daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca bu servis, yakın zamanda Türkiye’de de hizmete girecek.

OKUYUN  Steam’dan FIFA 21 oyununa yüzde 63’lük büyük indirim! FIFA 21 sadece 207 TL…