Final Fantasy XIV’nin büyüleyici dünyasına Playstation 5 ile daha iyi grafik, daha iyi performans ve yeni ek paketleriyle tadını çıkarabileceksiniz.

Tanıtım fragmanında, oyunun 4K çözünürlükte çalıştığını ve şirket, önemli ölçüde iyileştirilmiş kare hızlarına ve daha hızlı yükleme sürelerine sahip olacağını söylüyor. Oyunun PS4 sürümüne kaydolduysanız, yeni optimize edilmiş sürümünü beta sırasında hiçbir ekstra ücret ödemeden erişebileceksiniz.

Final Fantasy XIV ayrıca Endwalker adında yeni bir genişleme paketi tanıtıldı.

Endwalker, Hydaelyn Ay’da seyahat ederken Warriors of Light’ın her zamankinden daha büyük bir felaketle karşılaşacağından Hydaelyn ve Zodiark hikayelerinin doruk noktasına sahip olacak. Endwalker, A Realm Reborn ile başlayan uzun soluklu hikayeyi sona erdirmenin yanı sıra, sevilen MMO için yeni bir başlangıca işaret ederek, uzun süredir hayranların ve yeni oyuncuların birlikte keyif alabileceği yeni maceralara zemin hazırlıyor.

Final Fantasy XIV ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürüldüğünde, oyun oyunculardan ve eleştirmenlerden o kadar çok tepki aldı ki, orijinal yönetmeni ve yapımcısı projeden ayrıldı ve geliştirici 2012’de sunucularını kapattı. 2013’te Final Fantasy XIV A Realm Reborn olarak evrenine yeniden başlandı.

OKUYUN  Uzun zamandır beklenen Elden Ring'in kısa bir videosu sızdırıldı!