Oyunun tasarımında bazı küçük değişiklikler yaptı. Son yıllarda, FIFA 21’deki küçük değişiklikler, FIFA 21’in kariyer modu bu yıl EA’nın odak noktası haline geldi. Topluluğun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olup olmadığı başka bir sorudur, ancak ne kadar içerik eklendiğini düşünürsek, yeni oyunculara bu eklenen sistemleri anlamalarına ve FIFA 21 kariyer modelini tanımalarına yardımcı olacak bazı ipuçları sağlamanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Simülasyonları eşleştirmek, oyuncu gelişimi ve transfer pazar görüşmeleri için yeni güncellemeleri incelemek, her yeni bölümü ayrıntılı olarak açıklamak ve takım oluşturmak, seçtiğiniz lige hakim olmak için FIFA 21’in kariyer modu ile ilgili olarak, aşağıdaki beş ipuçları ve püf noktalarını bilmeniz gerekir.

Doğru zaman geldiğinde atla!

FIFA 21’in yeni bir özelliği de “Etkileşimli Oyun Simülasyonu”dur. Kariyer modu oyununu simüle ederken 90 dakika içinde istediğiniz zaman maçın içine girebilirsiniz. Bir serbest vuruş veya ceza aldığınızda, oyun sizi kontrolü ele almak için yönlendirir.

İstatistiklere bakılarak genç potansiyel sahibi oyuncularla sözleşme imzalayın!

Kariyer moduna transfer penceresinde başlayacaksınız, bu da ekibinizi en iyi oyuncularla zenginleştirmek için hemen menajerinizle birlikte gözlemci aramanız gerektiği anlamına gelir. Genç oyuncular, kulübün geleceği için iyi olasılıklardır. Onları sahada süper yıldız olmaları için eğitebilirsiniz.

Gözcülük yapmak istemiyorsanız ve en iyi yetenekleri istiyorsanız, lütfen EA’nın En İyi 1000 derecelendirme veri tabanını kullanarak filtreleyin ve ihtiyacınız olan oyuncuları bulun. Kadro merkezinde, bir oyuncunun pozisyonunu manuel olarak değiştirmek için oyuncu geliştirme menüsünü de kullanabilirsiniz. Biraz zaman alır, ancak orta sahaya dönüştürmek istediğiniz parlak bir genç kanat oyuncunuz varsa veya tam tersi, çok yararlı olacaktır.

Kelimeler insanları incitir!

Bu yıl kariyer modunda yüz yüze medya brifingleri ve maç öncesi ve sonrası konferanslar alacaksınız. Oyuncularınız maçlardan sonra yedek olmak veya nasıl performans sergiledikleri hakkında konuşmak için size mesaj gönderecektir.

OKUYUN  Oyuncuların uzun süredir beklediği özellik FIFA 22 ile geliyor!

Atla düğmesine basmak ve onu ezmek cazip gelebilir, ancak oyuncularınıza yapıcı olmayan eleştiriler sunarsanız, hızla moral kaybedebilir ve arka kapıyı aramaya başlayabilirler. Takipçilerinizi korumak için medya varlığınıza dikkat edin, lütfen ekibinizi ve konumunuzu koruyun.

Eğitim seansını çok fazla simüle etmeyin!

Eğitim günlerinizde maç gününe yaklaşmak için R3’e ‘Hızlı Sim’e dokunabilirsiniz, ancak simülasyon için aldığınız not genellikle oldukça düşük olduğu için bunu çok fazla yapmak konusunda dikkatli oluruz. Çok zor seviyelerde oynuyorsanız ve ilk on birinizin sahada keskin olmasını istiyorsanız, oyunlarını geliştirmek için kesinlikle haftada bir veya iki seans oynamaya başlayın.

Müzakerelerde sağlam ama adil olun!

Yeni bir oyuncu almak istiyorsan, onları ikna etmek için genellikle akşam yemeğine gitmen ya da lüks bir dairede buluşman gerekecek. Keşfedildikten sonra, fiyatını temel alın ve sizi ciddiye almalarını istiyorsanız, birkaç milyonu zirveye çıkarmayı düşünün. Aynısı ücretler için de geçerli, nereden geldiklerini, onlara kulübünüzde verdiğinizi ve sunacak fırsatları düşünün ve gerekeni yapın.

Sözleşmeler için, genellikle size sundukları uzunluktan fazladan bir yıl ayırabilirsiniz. Kesin bir imza ücretini de asla unutmayın… bu isteğe bağlı görünüyor ama çok önemli, bu yüzden kulübünüze gelip birkaç maç oynadıktan sonra veya yeterli gol attıktan sonra bir bonus teklif edin. Mutsuz olurlarsa müzakereleri yeniden yapabilirsiniz, ancak başka bir yere kapılmamaları için bundan kaçınmak en iyisi olacaktır.