Epic Games, haftada bir verdiği ücretsiz oyunlarla popülerliğini arttırdı. Oyun meraklılarını sevindiren Epic Games’in bu hafta verdiği bedava oyun ne? Epic Games’ten ne zamana kadar oyunu indirebiliriz? 

Epic Games, bu hafta oyun severlere kısa bir süreliğine indirmesi bedava olan Star Wars: Battlefront oyununu sundu. Oyun, 21 Ocak tarihine kadar ücretsiz indirilebilecek. 

Epic Games her hafta yaptığı gibi bu hafta da bedava oyun sürprizini yaptı. Epic Games’in bu sürprizleri oyun severler tarafından çok ilgi görmekte. Epic Games, bu senenin ilk ücretsiz sürpriz oyununu Star Wars: Battlefront olarak belirledi. 

Epic Games Star Wars: Battlefront oyunu nedir? Ne zaman ortaya çıkmıştır?

2004 yılında çıkan oyun, Star Wars filminden esinlenerek yapılmıştır. Çok ilgi gören Star Wars: Battlefront oyunu seri halinde devam etmiştir. Star Wars: Battlefront, Battlefront serisinin ilk bölümüdür. Başlangıçta Pandemic Studio tarafından geliştirilen oyun, daha sonra diğer stüdyolar tarafından benimsendi. 

2004 yılında Windows, PS2 ve Xbox için piyasaya sürüldü ve bir yıl sonra Macintosh ve cep telefonlarında oynama imkanı da geldi. 

Star Wars: Battlefront nasıl oynanır? Star Wars: Battlefront oyununda amaç nedir?

Battlefront’ta oyuncu, Star Wars evrenindeki iyi bilinen yerlerde savaşma fırsatına sahip. Star Wars: Battlefront için 10 gezegen, Star Wars evreninden 4 fraksiyon, 20 tip asker ve 25 araç yeniden yaratıldı. 

Star Wars filmlerinden tanınmış yerleri gösteren farklı haritalarda iki grup, dağıtılan komuta görevleri için savaşır. Galaksi fethinde, oyuncu bir ordunun komutasını alır ve galaktik haritada gösterilen gezegenleri fethetmeye çalışır. Takımlardan biri tüm pozisyonları fethederse kazanır. 

OKUYUN  Sonunda bu da oldu! Tavuk kovasından oyun konsolu yaptılar