Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen E3, bu sene de fiziksel bir etkinlik düzenlemeyeceğini, E3 2021’in dijital bir etkinlik olacağını söyledi. Peki E3 ne zaman ve nasıl düzenlenecek?

Koronavirüs’ün hayatımıza girmesiyle birlikte dünya çapında çok büyük değişiklikler oldu. Fuarlar, etkinlikler, konserler ve birçok benzer oluşum iptal edildi. Geçtiğimiz yıl E3’de koronavirüs salgını dolayısıyla birlikte gelen kısıtlamalarla iptal edilmişti. Oyun dünyasının her yıl heyecanla beklediği bu etkinlik oyun severleri hayli üzmüştü. Bununla birlikte oyun geliştiricileri oyunlarını tanıtmak için kendi etkinliklerini düzenlemek zorunda kalmıştı. 

Bu sene E3’ün haziran ayında, normal şartlarda düzenleneceğine dair bilgiler gelmişti. Gelen bu bilgiler sonucunda da oyun severlerde heyecan artmıştı. Ancak ne yazık ki gelen son haberlere göre, E3 2021’in dijital bir etkinlik olarak düzenleneceği kesinleşti. 

Bu kararın neden alındığına dair resmi bir açıklama yok. Ancak kararın, hala etkisini sürdüren pandemiden dolayı değiştiği tahmin ediliyor. 

Etkinliğin tarihi 15-17 Haziran!

Etkinliğin 15-17 Haziran tarihleri arasında olacağı söylendi. Etkinliğin 15 Haziran’da çevrimiçi olarak başlaması bekleniyor. 

Fakat ne yazık ki etkinlikle alakalı başka bir detay bulunmuyor. Katılımcıların kim olacağı, ne tür online etkinlikler düzenleneceği gibi soruların önümüzdeki haftalarda yanıtlanması bekleniyor. 

OKUYUN  Netflix beklenen Cuphead dizisi için fragman yayınladı