Diablo II hayranıysanız veya oyunu yarıda bıraktım diye üzülüyorsanız, Diablo II: Resurrected’dan güzel haberler var. Oyunun remaster sürümü, 20 sene önce kaydedilen ”kayıt” dosyalarını çalıştırarak 20 yıl sonra kaldığınız yerden devam etmenize imkan tanıyacak. 

Diablo II, Blizzard tarafından geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Oyun piyasaya sürüldüğünde oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almıştı. Oyun severlerin orijinal Diablo II’ye tutkusunun farkında olan Blizzard, Diablo II Resurrected’ı duyururken yenilenen oyunun orjinaline sadık kalacağını ifade etmişti. 

Oyun stüdyosuyla röportaj gerçekleştiren IGN Middle East, Blizzard’ın bahsetmiş olduğu ”sadık kalmak” konusunun ayrıntılarını öğrendi. Ayrıntılara göre Diablo II: Resurrected’ı denemek isteyen Diablo serisi oyuncuları, orijinal oyundaki kayıt dosyalarını remaster sürümüne yükleyerek oyuna 20 yıl sonra kaldıkları yerden devam edebilecekler. 

Diablo II: Resurrected tanıtım videosu…

Yapımcı Matthew Cederquist, geliştirici ekibin bunu Diablo II: Resurrected’daki en iyi özellik olarak gördüğünü belirtiyor. 

Diablo II remake değil, remaster bir yapım. Oyunun grafikleri ve mekanları, yeni nesil konsol ve bilgisayarlar ile uyumlu olacak şekilde yeniden elden geçiriliyor. PS5, Xbox Series X ve PC’de 4K 60 FPS desteği ile oynanabilecek. Yeniden elden geçirilmesine rağmen, karşılaşacağımız oyunun Diablo II’den çok farklı olmayacağını da unutmayalım. 

Oyunun 2021 yılı içinde piyasaya sürüleceği söyleniyor.

OKUYUN  "Knockout City" bu senenin en renkli ve eğlenceli oyunu!