Hideo Kojima‘nın Konami’den ayrılıp kendi oyun stüdyosunu kurmasının ardından çıkardığı ilk oyun Death Stranding, 5 milyon satış barajını aştı.

5 milyon satış rakamını geçen Death Stranding, Kojima Productions’ın beklentilerinden daha çok sattığı ve şirketi memnun ettiği de belirtildi. Yakında çıkacak olan Death Stranding Director’s Cut bu rakamları oldulça yukarıya çekecek gibi de duruyor.

Kojima Productions’tan Jay Boor’un Games Industry sitesine yaptığı açıklamaya göre oyunun satış rakamları bir süre önce 5 milyonu aşmış durumda. Boor açıklamasında konuyla ilgili şu ifadelerde bulunmuş; “Death Stranding, Kojima Productions’tan geliştirilen ilk oyun olmakla birlikte, satış açısından oldukça iyi bir performans sergiledi. Mart 2021 itibariyle, Death Stranding dünya çapında PlayStation 4 ve PC’de beş milyondan fazla sattı.”

Geçtiğimiz Nisan ayında oyunun PC platformunda dağıtımcılığını yapan 505 Games, Death Stranding’in PC sürümü ile 23 milyon Euro’nun üzerinde gelir edildiğini açıklamıştı. Yeni hikaye görevleri, geliştirilmiş yakın dövüş dinamikleri, yeni silahlar, atış poligonu, sabitlenen silahlar, yeni kargo araçları, yeni rampalar ve Fragile yarış pistlerini oyuna ekleyecek olan Death Stranding Director’s Cut sürümünün 24 Eylül’de çıkacağını da hatırlatalım.

OKUYUN  Hitman 3 Dubai bölümüne 1 hafta boyunca ücretsiz şekilde erişim sağlanabilecek!