Hideo Kojima‘nın son oyunu Death Stranding yalnızca PC platformundan 23 milyon euro gelir elde etti. Control, Death Stranding ve daha birçok oyunun yayıncılığını yapan 505 Games‘in bağlı olduğu şirket Digital Bros‘un 2020 yılına ait bazı finansal sonuçları açıklandı.

Paylaşılan görselde Kojima‘nın PlayStation 4 için özel olarak geliştirdiği ancak daha sonra PC için duyurulan Death Stranding’in sadece PC üzerinden yapılan satışlardan 23 milyon euro kazandığını görüyoruz. Oyunun Temmuz 2020’de yayınlandığını düşünürsek bu geliri yaklaşık 5 ayda elde ettiğini söyleyebiliriz. 2021 gelirinin 23 milyon euro’ya dahil olmadığını ek olarak hatırlatalım. Listeye baktığımızda da bir diğer önemli oyun olan 2019’un başarılı yapımlarından biri olan Control‘ü görebiliyoruz. Control, 2020’nin ikinci yarısında 16 milyon euro kazanırken, piyasaya sürüldüğü 2019’un ikinci yarısında 23 milyon euro kazandığını görüyoruz. Yani aynı döneme baktığımızda oyunun satışlarının 1 yıl sonra biraz düştüğünü görüyoruz ki bu oldukça normal.

Hideo Kojima‘nın stüdyosu Kojima Productions‘ın şu anda yeni bir oyun üzerinde çalıştığı biliniyor. Death Stranding‘in piyasaya sürülmesinden sonra, yeni bir oyun yapmak için yeterli para kazandıkları açıklandı.

OKUYUN  Sony 10 adet oyunu ücretsiz dağıtıyor!