CD Projekt Red, hacklendiğini belirtti ve “Cyberpunk 2077” nin bir sonraki büyük güncellemesini Mart ayına erteleyeceğini duyurdu. CDPR açıklamasına göre, Cyberpunk 2077’nin kaynak dosyaları çalınan veriler arasında.

Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesi duyurulduğundan bu yana defalarca ertelendi. Aralık ayındaki sansasyonel sürümün ardından birçok oyuncu “çıkmaz olaydı” diye yorum yaptı ve  üstüne “ertelendi” açıklaması gelmeye devam ediyor. Oyun geliştiricisi CD Projekt Red, bir sonraki büyük güncelleme 1.2 yamasının Şubat ayından Mart ayına ertelendiğini duyurdu.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabı üzerinden her zamanki gibi bir erteleme duyurusu yaptı. 1.2 yama gecikmesinin sebebinin stüdyonun BT altyapısına yapılan siber saldırı olduğunu söyledi ve böylesine kapsamlı bir güncellemeyi tamamlamak için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Çalınan dosyalar, Cyberpunk 2077’nin kaynak verilerini içeriyor

CD Projekt Red’in tweet’lerine göre, bilgisayar korsanları fidye yazılımı saldırıları gerçekleştirdi. Hackerler, Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent’in yayınlanmamış sürümünün kaynak verilerinin yanı sıra muhasebe, idari, yasal ve insan kaynakları ile ilgili belgeleri de ele geçirdiler. Bu nedenle, CD Projekt Red’in bu sefer “gecikmeyi” duyurmak için güçlü bir nedeni var.

CD Projekt Red geçtiğimiz günlerde 1.2 yamasının önceki güncellemeyi geride bırakacağını ve bu güncelleme ile oyunun genel kalitesinin iyileştirilip onarılacağını belirtti. Cyberpunk 2077 1.2 yamasının mevcut planlanan çıkış tarihi Mart ayının ikinci yarısı olarak açıklandı.

OKUYUN  Amazon, Almanya'dan verilen siparişin kargosunu, İstanbul'daki sahibine 1 günde teslim etti!