Xbox konsolları, ağ özelliğine veya çok oyunculu performansa yönelik paraziti azaltmak için oyun oynarken indirme hızını yavaşlatır. Xbox dinlenme modunda çalışırken indirme işlemi daha hızlı olsa da, Microsoft yakında Xbox indirme yöneticisindeki “Oyunumu Askıya Al” seçeneği sayesinde oyuncuların konsol açıkken indirme hızlarını artırmalarına izin verecek.

Xbox Mühendislik lideri Eden Marie‘ye göre, “Oyunumu Askıya Al” seçeneğini seçmek oyunların kullandığı bant genişliğini duraklatır ve bunun yerine indirmeleri tam hızda çalışmasını sağlar.

Oynamaya devam etmek ve indirilen dosyalar arka planda bırakılmak istenirse, istendiği zaman oynamaya devam edilir. Xbox Series X / S kullanıcıları, oyunun tam olarak duraklatıldığı yerden oynamaya devam etmek için konsolun “Hızlı Devam Etme” özelliğinden bile yararlanabilir.

“Oyunumu Askıya Al” özelliği, Xbox Series X / S ve Xbox One için en son Xbox Insider Programı kontrol paneli güncellemesinde mevcut. Özelliği erken denemek için, Xbox Insider Hub uygulamasını Microsoft mağazasından indirilebilir, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm Xbox Series X / S ve Xbox One konsollarında kullanıma sunulacak.

İndirme hızını artırmak için Xbox’ta oyunlar nasıl askıya alınır?

Xbox konsolunda kullanıma sunulan yeni indirme hızlandırıcı olan tanımlanan “Oyunumu Askıya Al” özelliği şu şekilde kullanılıyor:

  • Kılavuz menüsünü açmak için oyun kumandasındaki Xbox düğmesine basın.
  • Oyunlarım ve uygulamalarım’a girin.
  • Tümünü gör> Yönet> Sıraya girin.
  • Sırayı Yönet sayfasında, “Oyunumu askıya al”ı seçin. Konsolun indirme hızları otomatik olarak artacak.
  • İndirmeler bittiğinde, bıraktığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz.
OKUYUN  Seni tanımak güzeldi Adobe Flash Player...

Xbox Insider’lar, “Oyunumu Askıya Al” gibi bazı harika şeyleri olabildiğince erken deneyebilir, ancak Microsoft, tüm kullanıcılar için konsollarına sürekli yeni özellikler ekliyor. En son aylık güncelleme, Xbox serisi X / S’deki geriye dönük uyumlu oyunların kare hızını artırabilen, bazı uzun süreli oyun kumandasının bağlantısını kesme vb. hataları düzelten yeni bir FPS geliştirme modu ekledi. Sisteminizin düzenli olarak güncellendiğinden emin olun.