Uzayda geçen Skyrim olarak adlandırılan ve daha önce 11 Kasım 2022’de çıkacağı açıklanan Bethesda oyunu Starfield, resmi olarak ertelendi. Bethesda’dan yapılan açıklamada Starifeld ile birlikte Redfall oyununun da 2023’ün ilk yarısına ertelendiği duyuruldu.

Bethesda’dan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Redfall ve Starfield oyunlarının 2023’ün ilk yarısına ertelenmesi konusunda bir karar aldık.

Redfall oyununu yapan Arkane Austin ve Starfield’ın arkasındaki Bethesda Game Studios takımları olarak oyunlarımız konusunda çok heyecanlıyız ve titizlikle çalışıyoruz. Bu nedenle oyunların en iyi haliyle çıkmasını istediğimiz ve size en iyi sonucu yansıtmak için erteleme kararı aldık.

Redfall ve Starfield konusundaki heyecanınız için size teşekkür ediyoruz. Verdiğiniz enerji, bizim ortaya çıkardığımız iş için çok önemli bir ilham kaynağı oluşturuyor.

Redfall ve Starfield oyunlarımızdan oynanış görüntülerini yakında sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Desteğiniz için teşekkürler.

Bethesda’nın 2018 yılında duyurduğu ancak o zamandan beri elimizde çok az bilgi olan yeni oyunu Starfield, E3 2021’de Microsoft etkinliğinde karşımıza çıkmıştı. Microsoft’un satın aldığı Bethesda’nun uzayda geçen açık dünya oyunu Starfield’ın Xbox ve PC’ye özel çıkacağı da açıklandı. İşte Starfield’dan yayınlanan fragman şöyleydi:

Xbox Series ve PC için çıkacak oyun, ayrıca oyun ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek. Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının sonucu olarak oyun PlayStation konsolları için çıkmayacak.

Starfield’ın özel bir oyun olmasının sebebi ise, Skyrim ve Fallout gibi yapımların ödüllü geliştiricileri Bethesda’nın 25 yıl sonra oluşturduğu ilk yeni oyun evreni olacak olması. Yıldızların arasında geçen bu yeni nesil rol yapma oyununda istediğin karakteri oluştur ve eşi görülmemiş bir özgürlükle keşfe çıkarak insanlığın en büyük gizemine cevap aradığın destansı bir yolculuğa koyul.

OKUYUN  Yeni Silent Hill oyunu için hayal kırıklığı yaratan açıklama...