Bir yazılım geliştiricisi, kurgusal çizimleri bir buzdağına dönüştürebilen bir web sitesi geliştirdi. Web sitesi akıllı telefonlarda ve internet tarayıcılarında kullanılabilir, çizimlerinizden kaç tanesinin buzdağı olduğunu, kaçının suda tutulabileceğini ve kaçının su altında olabileceğini gösterir.

Joshua Tauberer adlı bir yazılım geliştiricisi “Iceberger” adlı bir web sitesi yayınladı. Bu web sitesi çizimlerinizi kutup buzdağlarına dönüştürerek hayal gücünüzü sınırlara kadar zorlar. Bir süre bekledikten sonra web sitesi çizdiğiniz şeklin görünümünü (eğer bir buzdağı ise) gösteriyor ve bu birçok kullanıcının dikkatini çekiyor gibi görünüyor.

Iceberger projesinin geliştirilmesi, sadece bu doğal formların önemini göstermekle kalmayıp aynı zamanda küresel ısınmanın dikkatini çeken buzdağlarının görünmez yüzünü vurgulamayı amaçlamaktadır. Artık sadece iki boyutlu grafiklere sahip bir site yapabilirseniz, üç boyutlu grafikleri desteklemeye başladığınızda daha popüler hale gelecektir.

Iceberger’in kullanımı çok kolay

Web sitesine girdikten sonra tek yapmanız gereken bir şeyler çizmektir. Daha sonra yaptığınız bu çizim, tahmini değerlere göre hareket etmeye başlıyor ve çiziminizin ne kadarının su altında, ne kadarının da su üstünde kalacağını gösteriyor. Eğer bu deneyimi yaşamak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

@GlacialMeg’in bir tweet’inden esinlenilmiştir:

OKUYUN  Yüksek batarya performansı isteyenleri buraya alalım! İşte Samsung Galaxy M42'nin özellikleri...