Cem Yılmaz‘ın en çok sevilen filmlerinden olan A.R.O.G‘un yıllar önce bir oyununun yapıldığı ancak projenin daha sonra iptal edildiği açıklandı.

Oyun geliştiricisi ve yapımcısı Mevlüt Dinç, Twitter’da yaptığı paylaşım ile, yıllar önce A.R.O.G filminin bir oyunu üzerinde çalıştığını fakat projenin iptal edildiğini açıkladı. 2008 yılında vizyona giren A.R.O.G, bir diğer Cem Yılmaz filmi G.O.R.A‘nın devamıydı. G.O.R.A’nın tersine ana karakterimiz Arif Işık’ın günümüzden bir milyon yıl geçmişe gitmesini işliyordu. Hepimizin hala birçok repliğini ezbere bildiği filmin bir de oyununun hazırlandığı ancak iptal edildiği ortaya çıktı.

Daha önce Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanlığı da yapmış olan video oyun geliştiricisi ve yapımcısı Mevlüt Dinç, paylaştığı tweet ile 12 yıl önce A.R.O.G filminin oyunu üzerinde çalıştığını fakat projenin daha sonra iptal olduğunu belirtti.

“12 yıl önce Sobee’yi Telekom’a sattıktan sonraki ilk projem sevgili Cem Yılmaz’ın A.R.O.G filminin oyununu yapmaktı” diyen Dinç, “Projeyi hayata geçiremedik, inşallah bir dahaki sefere” ifadelerini kullandı ve konuyla ilgili detayların “Hayat Bir Oyun” adlı kitabında olduğunu söyledi.

Paylaşılan görüntülerde Arif karakterini oyun içerisinde görme şansı yakalıyoruz. A.R.O.G oyunu çıksaydı siz oynar mıydınız? Yorumlarınızı Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Thodex skandalı, Apple'ın yeni ürünleri - Megabayt Haftalık Gündem (23.04.2021) - VİDEO