Günümüzde her yaştan insanı kendine bağlayan oyunlar, özellikle şu koronavirüs günlerinde giderek daha popüler hale geldi. İnsanlar mobil oyunları, konsol oyunlarını ve bilgisayar oyunlarını eskisine göre daha sık oynuyor ve popüler oyunlar giderek daha popüler hale geliyor. Bu oyunlardan biri olan Fortnite, yeni bir haberle gündeme geldi. 8 yaşındaki Fortnite oyuncusu, 33.000 dolarlık profesyonel bir sözleşmeye imza attı.

Fortnite, mobil oyunlarda bazı sorunlarla karşılaştı, ancak daha sonra geliştirmeye devam etti ve mobil sürümünü toparlamayı başardı. Fortnite yeni haberle gündeme bomba gibi düştü.

8 yaşındaki Joseph ‘Gosu’ Deen yeni bir anlaşma imzaladı. 4 yaşından beri Fortnite oynayan genç oyuncu, yıllar içinde kendini sürekli geliştirdi ve imzaladığı anlaşma ile dünyanın en genç ikinci profesyonel oyuncusu oldu. Espor etkinliklerine ev sahipliği yapan Team 33, Fortnite oyuncusu Deen’e 33.000 dolarlık bir anlaşma teklif etti. Bu teklifi kabul eden genç oyuncu sözleşmeyi resmi olarak imzaladı.

Geçtiğimiz yıl Team 33’ün radarına giren genç oyuncu, oyunculuk becerilerini tüm Fortnite dünyasına göstermişti. BBC News’in bir röportajına göre, oyuncu profesyonel bir e-sporcu olmak istediğini söylemiş ve etrafındaki kimse onu ciddiye almamış. Anlaşmayı imzaladıktan sonra ciddiye alındığını söyleyen genç oyuncu, böylelikle Fortnite tarihindeki en genç profesyonel oyuncu olmaya hak kazandı.

8 yaşındaki oyuncu, Fortnite Dünya Kupası Şampiyonu Kyle ‘Bugha’ Giersdorf’un izinden gitmek istiyor.

OKUYUN  PS Store'da 'Mega Mart İndirimleri' başladı! Konsolcular buraya...