Microsoft’un Bethesda’yı satın almasından kısa bir süre sonra önemli bir duyuru geldi. Xbox Game Pass’e 20 farklı Bethesda oyununun ekleneceği açıklandı.

Microsoft’un, geçen yıl duyurulduğunda şaşkınlık ve heyecan uyandıran Bethesda’yı satın alması nihayet gerçekleşti. Satın alma ilk duyurulduğunda Microsoft, Bethesda oyunlarının Xbox Game Pass’e geleceğini duyurdu ve sözünü tuttu.

Yakın zamanda yapılan bir Bethesda etkinliğinde, Microsoft tarafından satın alınan Zenimax Media şirketi tarafından geliştirilen 20 farklı oyunun yarın Xbox Game Pass’te satışa sunulacağı açıklandı. Şu anda, Dishonored 2, Doom Eternal, Skyrim, Fallout 76 ve Wolfenstein Young Blood zaten sistemdeydi. Yarın yeni oyunlar eklenecek ve toplam 20 farklı Bethesda Softworks oyunu Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alacak. Ek olarak, gelecekteki tüm Bethesda oyunlarının ilk günden itibaren Xbox Game Pass sistemine ekleneceğini de hatırlatalım.

Oyunların listesini aşağıda bulabilirsiniz. Fallout New Vegas ve TES Online dışındaki tüm oyunlar, hem PC hem de konsol için Game Pass’te mevcut olacak. Fallout New Vegas ve TES Online yalnızca konsol için Game Pass’te mevcut olacak.

Dishonored Definitive Edition
Dishonored 2
DOOM (1993)
DOOM II
DOOM 3
DOOM 64
DOOM Eternal
The Elder Scrolls III: Morrowind
The Elder Scrolls IV: Oblivion
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Elder Scrolls Online
The Evil Within
Fallout 4
Fallout 76
Fallout: New Vegas
Prey
RAGE 2
Wolfenstein: The New Order
Wolfenstein: The Old Blood
Wolfenstein: Youngblood

OKUYUN  Xbox için iki büyük anlaşma imzalandı