Elon Musk artık neden tweet atmıyor? Elon Musk artık neden tweet atmıyor?
Blizzard'ın taktiksel FPS oyunu Overwatch'ın yeni oyunu Overwatch 2, ekim ayında oynaması ücretsiz olarak piyasaya çıkacak. Ancak Overwatch 2'nin çıkışı Overwatch 1'in de sonu demek oluyor.

Overwatch 2 çıkınca ilk oyun kapatılacak

Son yıllarda neredeyse Blizzard'ın yaptığı her hamle oyuncuları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Son olarak Overwatch 2'yi duyuran Blizzard'ın, ikinci oyunun çıkışıyla birlikte ilk oyunu kapatacağı öğrenildi. Oyunun neredeyse ilk oyun ile aynı olması nedeniyle eleştiri alan Blizzard, ilk oyunu kapatma kararıyla da çok konuşulacak. Önümüzdeki Ekim ayında piyasaya çıkacak Overwatch 2, ilk oyunun aksine oynaması ücretsiz olacak ve Battle Pass sistemine geçiş yapacak.

Toxic oyunculardan kaçış yoluydu

Özellikle ücretsiz oyunlarda karşımıza çıkan ve ban yese bile yeni hesap açıp yine oynamaya devam eden toxic oyunculardan bir kaçış olarak görülen ücretli oyunlar, oyuncular tarafından çokça tercih ediliyordu. Blizzard'ın Overwatch'ı da bu oyunlardan biriydi. Bunun yanında özellikle de dolar-TL kurundaki farkı düşünürsek oyuna harcanan para da boşa gitmiş oalcak. Overwatch oyuncuları, Overwatch 2'nin ücretsiz olmasına ses çıkarmasa da ilk oyunu oynamaya devam etmek istiyor. Overwatch 2’nin beta süreci 28 Haziran tarihinde başlayacak.