Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu tarafından geliştirilen yerli otomobil TOGG için çalışmalar devam ediyor. Her geçen gün yeni detayların geldiği projede Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başı çekiyor. 

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu, 25 Haziran 2018 yılında kuruldu. Elektrikli aracın 2022 yılında piyasaya sürülebilmesi için çalışmalar devam ederken, sürecin başından beri akıllarda tek bir soru var: ‘‘TOGG’un fiyatı ne kadar olacak?’’ 

TEKNOFEST kapsamında etkinlik alanında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ve Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır bir araya geldi. Üçlü, yerli otomobil hakkında soruları da cevapladı. 

Esprili bir serzenişle konuşmasına başlayan Bakan Varank, “Ben alanda geziyorum, Türkiye’nin otomobiline olan ilgi benden daha fazla. Kimse Bakan’a bakmıyor ama arabaya bakıyor. İnşallah orada da süreçler planladığımız şekilde devam edecek. Biz Türkiye’nin otomobili projesiyle dünyada değişen otomotiv endüstrisine Türkiye’nin bir cevabını vermiş oluyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Otomobil fiyatlarıyla ilgili olarak da yine Bakan Varank, 2022 yılının sonunda TOGG’un seri üretim bandından ineceğini, tüm Türkiye’nin bununla gurur duyacağını söyledi. Aracın fiyatıyla ilgili olarak, “Aracın fiyatı şu an itibariyle belli değil. Ancak TOGG kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.” açıklamalarında bulundu.

OKUYUN  Bir Türk bankasına ait veriler internette satışa çıkarıldı!