Tesla kısa süre önce isteyen Tesla kullanıcılarının Tam Otonom Sürüş özelliğine ayda 99 ila 199 ABD doları arasında abone olabileceğini açıklamıştı. Ancak Bu yeni özellik hala bazı hatalarla birlikte geliyor. Bir Tesla sürücüsü, sistemle ilgili eğlenceli ama küçük bir sorunu Twitter’da paylaştı.

Tesla’nın Tam Otonom Sürüş özelliği, dolunayı sarı trafik ışığıyla karıştırıyor ve bu nedenle aracı yavaşlatıyor. Bu olay sırasında dolunayın son derece sarı renkli ve alçak bir pozisyonda olduğuna dikkat etmekte fayda var.

Tesla, Tam Otonom Sürüş özelliğini tanıttığından bu yana sorunlardan payını aldı, ancak yeni bir teknolojiyi denerken bu beklenebilir. Mühendisler, ortaya çıkmadan önce tüm sorunları azaltmak için ellerinden geleni yaparlar, ancak bu kesinlikle imkansız. İşin iyi tarafı, firma, dikkatlerine sunulduktan sonra olası sorunları çözmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Trafik ışıklarının, sistemlerin tanıması için kafa karıştırıcı olabilir ve çok alçakta asılı duran bir sarı ay, insan gözüne anlık olarak trafik ışığı olarak bile yanlış gösterilebilir. Öyleyse Musk’a biraz süre verelim ve mühendislerinin bu sorunu nasıl çözeceğini görelim, ki bu sorunun er ya da geç çözüleceğinden şüphemiz yok.

OKUYUN  Yazın gelişiyle sıfır otomobil fiyatlarına zam!