Tesla’nın 25.000 dolarlık elektrikli otomobil projesi pek çok açıdan oldukça dikkat çeken bir olay. Twitter’da dolaşan bir söylenti ise bu durum ile ilgili insanları oldukça heyecanlandırdı.

Tesla China tarafından geliştirilen ve merakla beklenen 25 bin dolarlık kompakt elektrikli otomobil , görünüşe göre prototip aşamasına ulaştı, en azından 不是郑小康 adlı tanınmış bir yerel otomobil endüstrisi sızıntısına göre.

Çin mikroblog web sitesi Sina Weibo’da ilk prototipin tamamlandığını ve çoğu bileşen tedarikçisinin sıraya girdiğini ve bu yılın sonunda deneme üretiminin planlandığı iddia edildi. Bu doğrulanmamış bir söylenti. Ray4Tesla , Çinli sızıntıcının mesajını Twitter’da yayınladı ve bunun daha önce birkaç sızıntıyı ortaya çıkaran “oldukça güvenilir bir kaynaktan” geldiğini ekledi.

Tesla China’nın ilk 25 bin dolarlık kompakt EV prototipini inşa etmiş olma olasılığı çok heyecan verici ve göz ardı edilmemeli. Model 2 veya Model Q olarak adlandırılacağı söylenen modelin gelişimi şimdiye kadar büyük ölçüde gizli tutuldu. Bununla birlikte, Tesla China’nın Model 3’ten daha küçük bir EV geliştirdiğine dair açık ipuçları var. Bunlar arasında Sina Motors’un Tesla’nın 25.000 dolarlık araç için çevresel etki değerlendirmesine şimdiden başladığına ilişkin Ocak ayı raporunu da içeriyordu .

OKUYUN  Ford'dan dev elektrikli araba yatırımı! Tam 30 milyar dolar