Formula 1 takımlarından Red Bull’un Meksikalı sürücüsü Sergio Perez, Formula 1 takvimi gelecek yıl da aynı şekilde büyümeye devam ederse emekliliği düşündüğünü söyledi.

Formula 1, 12 yıl öncesine kadar 17 yarış üzerinden düzenlenirken bu yıl bu sayı 23’e çıktı ve bir rekor kırılacak. Geçen yıl 22 yarış düzenlenmişti. Liberty Media‘nın satın almasının ardından Formula 1’in sosyal medyada büyük bir başarı yakalaması ve Netflix‘te yayınlanan Drive to Survive’ın da etkisiyle F1’in etkisi tüm dünyada iyice arttı. Bu nedenle de F1 takvimi her geçen yıl giderek büyüyor.

Sergio Perez, The Athletic ile yaptığı son röportajında, bu konuya değindi ve eğer takvim büyümeye devam ederse emekli olacağını aktardı.

Perez, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sporun büyümesi konusunda çok iyimserim. Dünyanın neresine gidersek gidelim bunu görüyorum. Caddelerde hissedebiliyorsunuz, insanlar artık sizi daha sık tanıyor, insanlar spora çok daha fazla dahil oluyor. Yani çok fazla talep var.

Öte yandan bundan daha fazla yarış yapmak, en azından benim için imkansız bir durum. Şu anda çok fazla yarış olduğu için kendinizi tamamen buna adamanız gerekiyor. Her yarış öncesinde simülatör seanslarımız ve çeşitli etkinliklerimiz oluyor. Sonunda kendimize ve ailelerimize gerçekten yeterince zaman ayıramıyoruz. İki küçük çocuğum var ve üçüncüsü yolda. Takvim daha da büyürse kesinlikle burada olmayacağım.”

OKUYUN  Kia yeni elektrikli aracı EV6'dan ilk görselleri paylaştı!