Kia, geçtiğimiz hafta ilk kez bahsettiği EV6 isimli elektrikli motora sahip crossover’ı duyurdu. Tasarım içeriklerinin çoğunu gözler önüne seren Kia EV6 , otomobil tutkunlarının beğenisini dizaynıyla kazanacak gibi görünüyor. Mart ayında yapılacak lansmanında EV6’nın tüm detayları açıklanacak. Yapılan açıklamalara göre Kia, elektrik motorlu araçlar için Plan S olarak isimlendirdiği bir proje bazında ilk otomobili olan EV6’yı da duyurmaya hazır hale gelmişti. Kia’nın mart ayının son günlerinde global lansman etkinliği gerçekleştireceği EV6, “Opposites United” olarak isimlendirilmiş bir tasarım fikrini benimsiyor. Kia’ya göre bu tasarım fikri, insan hayatı ile doğal yaşam arasındaki zıtlıklardan esinlenmekte.

İşte Kia’nın elektrikli aracı EV6

Motor hava giriş ızgarasını mümkün olduğunca ufak tutan mühendisler, bu ızgaranın devamı niteliğindeki takip eden kaput çizgileriyle aracı daha da uyumlu bir hale getirmişler.

Kia’nın elektrik motorlu crossover aracı, Hyundai Ioniq 5’te de kullanılan E-GMP platformu üzerine kurulmuş. Bu da aracın oldukça geniş bir iç hacme sahip olduğu anlamı çıkarılıyor. Bu genişlik, aracın iç tasarımına sadelik olarak yansımış durumda.

 

Kia’nın elektrik motorlu crossover modeli Mart ayında sahne alacak. Bu lansmanda ise aracın güç aktarma organlarına dair bilgiler edinebileceğiz. Bu bağlamda menzil, motor gücü, maksimum hız ve bunlar gibi tüm teknik detaylar, bu etkinlik kapsamında belirtilecek. Ayrıca aracın fiyat miktarının da bu etkinlik kapsamında açıklanması bekleniyor.

OKUYUN  Yazın gelişiyle sıfır otomobil fiyatlarına zam!