Sadece iki adet üretilen klasik araç 1956 model Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe tam 142 milyon dolara satıldı ve tarihin en pahalı otomobili oldu.

Hagerty’nin haberine göre, 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe, yapılan bir açık artırmada 142 milyon dolara alıcı buldu ve tarihin en pahalıya satılan otomobili olarak kayıtlara geçti.

ABD merkezli şirket Hagerty’e göre Mercedes’in Silver Arrow 300 SLR isimli aracı, gerçekleştirilen bir açık artırmada tamı tamına 142 milyon dolarlık bir (2 milyar 186 milyon 217 bin 800 TL) ücrete alıcı buldu.

Açıklamalarda bunun, tarihin en pahalı araç satışı olarak kayıtlara geçebileceği ifade edildi. Eğer satış doğrulanırsa Mercedes’in bu aracı, 2018’de 70 milyon dolara satılan Ferrari 250 GTO’nun rekoru geçmiş olacak.

Gizli gerçekleştirilen satış, Alman otomotiv devinin Stuttgart’ta bulunan Mercedes-Benz Müzesi’nde gerçekleştirildi ve birçok önemli koleksiyoncu ağırlandı. Bu kişilerin 6 Mayıs günü özel jetlerle şehre getirildiği de gelen haberler arasında yer aldı.

Satış henüz doğrulanmazken, dolaşan söylentilerde aracın 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe olduğu belirtiliyor. Şirketin o dönemdeki test departmanının başındaki Rudolf Uhlenhaut’ın ismini taşıdığı belirtilen bu araçtan yalnızca iki adet üretildiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

OKUYUN  Valtteri Bottas Mercedes'ten ayrıldı! İşte yeni takımı ve yerine geçecek pilot...