Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre Türkiye’deki Formula 1 fanlarının heyecanla beklediği 2021 F1 Türkiye yarışı iptal edilmiş olabilir.

Formula 1 resmi Twitter hesabından haftalar önce 2021 F1 takviminde Türkiye’nin yer alacağı duyurulmuştu. Türkiye GP, koronavirüs salgını yüzünden iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı.

11-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek yarış, pandemi nedeniyle seyircisiz yapılacaktı. Ancak kısa zaman önce İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan kırmızı listeye dahil etti. Çıkan bu haberler üzerine yarışın iptal olacağı yönünde söylentiler gündeme oturdu.

 

Twitter üzerinden bir açıklama yapan gazeteci Noemi de Miguel, “Türkiye yarışı mevcut takvimden çıkarıldı.” ifadelerine yer verdi. Formula 1’den herhangi bir resmi açıklama hala gelmedi. Ancak yakında söz konusu yarışın iptal edilmesiyle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Türkiye’nin yerine başka bir pist seçilip seçilmeyeceği ise merak konusu.

F1 2020 Türkiye GP mükemmel geçmişti

Yarış yenilenen asfalt ve ciddi yağmurun etkisiyle kaygan bir zeminde geçmişti. Pilotların inanılmaz efor sarf ettiği yarışı Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı. 2021 Türkiye GP’nin de bu şekilde çekişmeli geçeceğine emin olabiliyorduk. Çünkü 2021 sezonu çok iyi gidiyor. Şampiyona bu yıl Lewis Hamilton ve Max Verstappen arasında oldukça keyifli geçiyor.

OKUYUN  Instagram'dan 'ne gerek vardı?' dedirten yeni özellik...