Güney Kore merkezli otomobil şirketi Hyundai, Kuzey Amerika pazarına özel bir model geliştirmişti. 6 yıl önce küçük bir pick-up model geliştirilmişti ancak aradan geçen bunca süreye rağmen proje hayata geçememişti.

Otomobil devi şirket sürpriz açıklama yaparak, Hyundai Santa Cruz’un,15 Nisan’da tanıtılacağını duyurdu. Yeni model, firmanın SUV modeli Tucson’a birçok yönden benziyor.  Hyundai, yeni modele dair görseller de paylaştı.

Paylaşılan görsellerden de görüldüğü üzere yeni Santa Cruz, Hyundai’nin bir diğer modeli Tucson’a oldukça benziyor. Özellikle, iki aracın da ön kısımları için neredeyse aynı diyebiliriz.

Santa Cruz’un motor gücü sürücüleri sevindirecek türden özellikler taşıyor. Santa Cruz, şirketten “güçlü ve verimli motor seçenekleri” sözü aldı. Tahminlere göre 2.5 litrelik turbo şarjlı I-4 motora sahip olacak.

Hyundai’nin, ABD’deki Alabama tesisinde üretilecek olan araç, ilk olarak yalnızca ABD pazarına özel satışa sunulacak. Modelin, ilerleyen dönemlerde diğer pazarlarda yer alıp almayacağı şimdilik belli değil. Ayrıca, aracın nasıl bir fiyatı olacağı da belirsizliğini koruyor.

OKUYUN  Otopilot modundaki Tesla kaza yaptı! 2 kişi hayatını kaybetti...