Geçtiğimiz yıl Ferrari’de bir CEO değişikliği yaşanmıştı. Ferrari’nin CEO adayları arasında yer alan Jony Ive, koltuğu John Elkann’a kaptırmıştı. Fakat Jony Ive, Ferrari’de başka bir görevi üstlenecek. Ive, Ferrari’nin tasarım ekibine katıldı.

Ferrari’nin çatı şirketi Exor, şirketin ilk elektrikli otomobilinin tasarımı için LoveForm ile anlaşma sağladıklarını duyurdu.

iPhone’ları tasarlamıştı

1996 yılından 2019’a kadar Apple’ın tasarım ekibi liderliğini yapan Jony Ive, daha sonra kendi şirketini kurdu. Marc Newson ile kurduğu LoveForm adlı firmayla büyük şirketlere tasarım danışmanlığı yapan Ive’nin müşterileri arasına Ferrari de katıldı.

Ive ve Newson yaptığı açıklamada, “Ferrari kolkeksiyonerleri olarak, bu olağan üstü firma ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle Flavio Manzoni gibi mükemmel bir tasarımcının yönettiği ekip ile işbirliği yapmak bize çok şey katacak. Birlikte ortaya çıkaracağımız tasarımların benzersiz ve kusursuz olacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

LoveForm, Ferrari’nin 225 yılına kadar iki otomobili ve şirketin moda sektöründeki çalışmalarına da destek olacak. Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, “LoveForm kurulduktan kısa bir süre sonra Jony ve Marc ile iletişime geçtik. Dünyaca ünlü ürünlerin mimarı olan ikili, bizim imkanlarımız ile çok güzel işler çıkaracak.” dedi.

John Elkann ile uzun yıllardır arkadaş olduklarını söyleyen Ive ve Newson, vizyoner kişiliğine hayran olduklarını belirtti. Exor bünyesinde önemli işlere imza atacaklarının altını çizen ikili, Ferrari ile yapılan işbirliğinden heyecan duyduklarını açıkladı.

OKUYUN  Uber: Hastanelere gidiş dönüşlerde ücret alınmayacak