Kaslı Amerikan Arabası (Muscle car) denilince akla ilk gelen otomobillerden olan Chevrolet Camaro, elektrikli otomobile çevrilecek gibi duruyor.

İlk olarak 1966 yılında Ford Mustang’e rakip olarak piyasaya sürülen Camaro, Türkiye’de ve dünyada birçok insanın hayallerini süsleyen bir otomobil. İddialara göre şirket, Camaro modelini 2024 yılında elektrikli bir sedan olarak piyasaya sürecek.

Yıllar içerisinde büyük değişim geçiren Camaro modeli muhtemelen kimsenin istemeyeceği bir değişikliğe de sahne olacak gibi duruyor. Gürültülü motoru ve agresif duruşuyla bilinen Camaro, elektrikli bir modele dönüştürülebilir.

Çevre için iyi, otomobil tutkunları için kötü haber

Bilgilere göre Chevrolet, alışık olduğumuz Camaro’yu, 2024 yılında 4 kapılı ve elektrikli bir araca çevirebilir. Aracın sevenleri, bu söylentiler karşısında tam anlamıyla yıkıldı ve elektrikli de olsa bir Camaro’nun en azından sedan yerine coupe ya da convertible olması gerektiğini söyledi.

Bu haberler tamamen söylentiden ibaret olsa da oldukça güçlü kaynaklardan geldiğini unutmamak gerekiyor. Yani söz konusu sedan, Camaro ismini almayabilir. Aynı şekilde ihtimaller göz önünde bulundurulduğunda hibrit bir Camaro da karşımıza çıkabilir. Ya da Camaro, içten yanmalı motor olarak hayatına devam ederken yeni sedan, SS adıyla gelebilir.

Elektrikli araçlara geçmek isteyen otomotiv devleri yol haritalarını teker teker açıklıyor. Artık tüm dünyada yaygınlaşan elektrikli modeller çevre için oldukça faydalı. Ancak otomobil tutkunları içten yanmalı motorların yok olmasını istemiyor.

Siz de bu değişim ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmında Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Ferrari, yeni modeli 296 GTB'yi tanıttı