Dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Instagram, yıllardır beklenen bir özelliğe kavuşuyor. Artık Instagram kullanıcıları, profilinde yer alan fotoğrafların yerini değiştirebilecek. Bundan böyle fotoğraf ızgarasını gönlünüzce özelleştirebileceksiniz. Şimdiden, birçok yaratıcı profil tasarımının bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Instagram’da artık kullanıcılar gönderilerinin yerini değiştirebilecek, profilde istediği gönderisini sabitleyebilecek ve profil ızgarasını istediği gibi düzenleyebilecek.

Instagram ve Twitter için yaptığı tersine mühendislik çalışmalarıyla bilinen Alessandro Paluzzi, bu işevin nasıl çalışacağını ve ekran görüntülerini paylaştı. Paluzzi, işlevin “Profil Bilgileri” > “Izgarayı Düzenle” bölümünde yer alacağını belirtti.

Bu özelliğin henüz ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Yeni gelecek özellik, işletme hesapları, influencerlar ve markalar için oldukça kullanışlı olacak gibi duruyor. Artık fotoğrafları farklı konumlara taşıyarak profilde bir düzen ve hatta bir tasarım yaratılabilecek.

OKUYUN  Instagram'da organik takipçi ne demek? Organik takipçiye nasıl sahip olunur?