Büyük paralar harcanan, büyük şirketlerin büyük AAA oyunlar tabii ki çok büyük şeyler sunuyor bize. Ancak bağımsız (indie) oyunların genellikle bu oyunlara kıyasla sahip olduğu başka bir şey oluyor: Ruh

Bağımsız oyunların son yıllardaki yükselişi oldukça memnun edici ve bu sayede daha çok bağımsız geliştirici karşımıza yeni oyunlarıyla çıkıyor. Sizler için yakın zamanda çıkış 12 bağımsız oyunu sıraladık.

İşte yakın zamanda çıkmış 12 harika bağımsız oyun

1- Against the Storm

Epic’in mağazasında Erken Erişim’de piyasaya sürülen Against The Storm , yağmurun hiç durmadığı bir fantezi dünyasında geçen “haydutvari bir şehir kurma oyunudur”.

2- Tux ve Fanny

Tux ve Fanny sadece futbol oynamak isterler ama futbol toplarının havası söner. Toplarını şişirmelerine yardımcı olmak için destansı bir maceraya atılın. Tux ve Fanny’nin yanı sıra bir kedi ve bir pire olarak oynayın. Topu şişirecekseniz, dört karakterin hepsinin birlikte çalışması gerekecek.

Yolculuğunuz boyunca her biri kendi benzersiz ödüllerine sahip olarak toplayacağınız çok sayıda çeşitli mini oyun oynayın. Tux ve Fanny dünyasında her fırsatta gizlenmiş sırlar vardır. Hepsini bulabilir misin?

3- The One Who Struggles

Rüyalar ve gerçekler arasındaki bir alanda bir savaş hiddetlenir. İnsan benzeri küçük bir şeye karşı ezici güç ve yeteneğe sahip bir yaratık. Çatışmanın ne kadar süredir devam ettiğini kimse söyleyemez, ancak küçük varlık için mücadelesi sonsuz görünüyor.

Mücadele Eden Kişi sizi çok aşamalı tek bir Boss’la karşı karşıya getiriyor. Amacınız, çeşitli saldırılarından ve minyonlarından kaçınmak, her aşamayı yenmek ve bunu yaparken puan kazanmaktır. Rakibin üstesinden gelebilir misin?

4- Up All Night

Bir kış tatili için ormanda bir kulübeye götürülen, liseden yeni mezun olan Nick’i oynadığınız görsel bir korku romanı. Çözülmesi gereken bir cinayet ve bulunması gereken bir sürü son var.

OKUYUN  WhatsApp'a 'bir kez görüntüle' özelliği geliyor

5- The Giraffe World

Zürafa Dünyası, boynunu süresiz olarak uzatabilen Zürafa Mimolette olarak oynadığınız sevimli bir bilinmezdir! Her biri kendine özgü bir ruh hali ile birden fazla dünyayı dolaşın ve en sevdiğiniz şapkaları almak için bulmacaları ve labirentleri çözün!

6- PawnBarian

Kanlı bir satranç karşılaşmasına hazır olun. Pawnbarian, roguelike bir bulmacadır. Kahramanınızı küçük bir zindan tahtasında kontrol etmek için satranç hareketlerini kullanın ve çeşitli özelliklerle düşmanları nasıl alt edeceğinizi öğrenin!

7- At Eve’s Wake

Sugar Rush Studios, Lovecraft’tan esinlendiği görsel bir roman. Seçimleriniz hikayeyi etkiliyor ve uğursuz bir tarihi olan ailenin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz.

8- Henchman Story

Görsel romana bir başka benzersiz yaklaşım da Henchmen Story. Bir süper kötünün uşağı olarak oynuyorsun ama patronun bir aptal. Oldukça eğlenceli ve tamamı seslendirilmiş bir yapım.

9- Closed Hands

Dan Hett’in yönettiği, PASSENGER’ın çığır açan interaktif kurgu eseridir. Oyun, kurgusal bir terör saldırısına karışmalarıyla bir araya gelen beş kişinin iç içe geçmiş derin hikayelerini takip ediyor.

Bu yayılan hikaye, geleneksel etkileşimli metnin yanı sıra keşfedilebilir bilgisayar arayüzleri, konuşmalar, IM’ler, telefon görüşmeleri ve daha fazlasının bir kombinasyonu ile oynanır. Oyuncular, tek bir anlatı yayını izlemeyi veya şehre ve şehir sakinlerine olan her şeyin tam resmini elde etmek için perspektifler arasında geçiş yapmayı seçebilirler.

10- Slide: Animal Race

Arkadaşlarınızla hızlı ve eğlenceli yarışlar oynayın. Sevimli hayvanları rüya gibi parkurlarda sürün ve kalabalığı geçmek için bonusları kullanın! Engellerden kaçmak ve güç kazanmak için dalışta ustalaşın ve gizli kısayolları bulmak için ortamları keşfedin.

11- King Under The Mountain

King Under the Mountain , bir fantezi dünyasında geçen simülasyon tabanlı bir yerleşim kurma strateji oyunudur.

OKUYUN  Hızına yetişemiyoruz: WhatsApp'tan 2 yeni özellik daha!

12- Lucent Bounds

Lucent Bounds, kısa ve zorlu bir 3D platform oyunudur. Zıplayarak, fırlayarak, çarparak, süzülerek ve sallanarak yabancı bir okyanus gezegeninde yolunuzu açın. Tehlikelerden kaçının, hazineleri toplayın ve hızlı koşularda kendinize meydan okuyun.