Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, masaüstü sürümü için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik, kullanıcıların bir fotoğrafı sticker olarak göndermelerine imkan sağlayacak. 

WhatsApp’ın 2.2137.3 kodlu masaüstü beta sürümünde yer alacak olan yeni özellik sayesinde kullanıcılar herhangi bir görüntüyü sticker gibi gönderebilecekler. WhatsApp bu yeni özellik için mesajların yazıldığı çubuğun hemen yanına yeni bir buton ekleyecek. Kullanıcılar bu butona bastıklarında herhangi bir fotoğrafı sticker olarak gönderebilecekler. 

Kullanıcı WhatsApp’ın yeni özelliğini deneyimlemek istediğinde özel bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. Bir fotoğrafı sticker olarak gönderen kullanıcı, bu fotoğrafın küçük ve sticker halini doğrudan görebilecek. O kısım da aynen böyle görünecek. 

Masaüstü sürüm için geliştirilen bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Hatta bu özelliğin masaüstü sürümüne özel olup olmayacağı da belli değil. Önümüzdeki günlerde tüm bunlar gün yüzüne çıkacak. 

OKUYUN  Bir sen eksiktin Reddit! Clubhouse benzeri özellik geliyor...