WhatsApp, uzun süredir beta kullanıcılarıyla birlikte test ettiği özelliği, nihai sürüme gelmeden önce kaldırma kararı aldı. Bu özellik: Messenger Rooms

Facebook’un satın aldığı WhatsApp, tahmin edildiği gibi diğer Facebook uygulamaları ile entegre çalışması için yeni özellikler kazanıyor. Bunlardan biri de Messenger Rooms’tu. Messenger Rooms, kullanıcıların Instagram ve Messenger üzerinden ortak, sesli ve görüntülü şekilde görüşmesini sağlayacak odalar kurulmasını sağlıyordu. 1 yıldır WhatsApp beta programında denenen özellik, kullanıcıların hiç ilgisini çekmemiş gibi duruyor.

Messenger Rooms kaldırılıyor

WhatsApp, Messenger Rooms oluşturmak için bir kısayol yayınlayarak 50‘ye kadar katılımcının Facebook üzerinden görüntülü grup görüşmesine izin veriyordu. WhatsApp bu özelliğin kısayol simgesini, sohbet paylaşım sayfasından, Android ve iOS için WhatsApp beta’daki aramalar bölümünden çıkarıyor.

Kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına dikkat eden şirket, eklediği bu özelliği kaldırmakta tereddüt etmedi. Hali hazırda sadece beta kullanıcılarını etkileyecek bu değişiklik , nihai sürümde hiç karşımıza çıkmadan kaldırılma kararı alındı.

OKUYUN  İki lise öğrencisinin geliştirdiği su tasarrufu projesi ödül aldı