Siz de muhtemelen hayatınız boyunca pek çok ilginç isim duymuşsunuzdur. Ünlüler arasından örnek vermek gerekirse Elon Musk, bebeğine X Æ A-12 ismini vermişti. İsveç’te ise sıradan bir aile, çocuğunun adını Metallica koymuştu. Yeni Zelandalı bir başka aile ise bebeklerinin adını 4Real olarak seçmişti. Metallica ve 4Real isimlerini koymak isteyen aileler yasal engeller yüzünden gerçek olamamıştı.

Bu kez ise maalesef diğer iki ailenin çocukları kadar şanslı olmayan bir bebek var karşımızda. Filipinler’de bir aile, yeni doğan bebeklerine HTML adını koydu. Kısaltma olarak da değil, tam olarak: Hyper Text Markup Language R. Pascual.

Babası web geliştiricisi

Facebook’ta 10 haziran günü doğumun ardından bebeğinin fotoğrafını paylaşan Filipinli baba, çocuğuna HTML yani Hyper Text Markup Language R. Pascual adını verdiklerini duyurdu. Bu paylaşım bir anda tüm dünyada viral oldu.

Üstelik ailedeki en ilginç isim muhtemelen HTML’in ismi değil. Bu paylaşımı yapan halanın ismi Sincerely Yours 98. Sincerely Yours 98’in kardeşlerinin isimleri ise Macaroni 85 ve Spaghetti 88. Başlangıçta HTML ismi garip geldiyse, şimdi bir de HTML’nin kuzenlerinin isimlerine bakalım; Cheese Pimiento, Parmesan Cheese, Design ve Research. İnanması güç bu isim seçimlerine tekrar bakınca, aralarında en şanslısı HTML olabilir. Ne diyelim, mutlu bir ömrün olsun HTML.

OKUYUN  İnternetin yaratıcısı orijinal internet kaynak kodlarını satıyor!