Twitter resmi hesabından yapılan bir açıklama ile Instagram Story’lerine benzer 24 saatlik paylaşımlar yapılmasını sağlayan Fleets özelliğini kaldıracağını duyurmuştu. Şirket özelliği resmi olarak kaldırdı.

Snapachat ile başlayan ve Instagram, Facebook gibi platformların da katıldığı 24 saatlik gönderiler paylaşma özelliği sosyal medyanın trendi olmuştu. Bu trendi kaçırmamak isteyen Twitter, 8 ay önce Fleets adını verdiği özelliği duyurmuştu. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğuysa Twitter’ın hikâyeler özelliğini platformla bağdaştıramıyordu. Twitter, işler iyi gitmeyince bu özelliği kaldıracağını açıklamıştı ve bugün itibarıyla da kaldırıldı.

Aklın yolu bir

Artık Twitter uygulamasının üst kısmında yer alan Fleets baloncukları platformda yer almayacak ve direkt olarak tweetler karşımıza çıkacak.

Sosyal medya devinin Fleets özelliğini iptal etmesi fazlasıyla beklenmedik bir olay oldu. Zira platform, geçtiğimiz haftalarda hikâyeler arasında reklam gösterme özelliğini test etmeye başlamıştı. Twitter’ın Ürün Başkan Yardımcısı Ilya Brown’sa özelliğin aslında neden kaldırıldığını şu şekilde açıklamıştı:

“Fleets’in daha fazla insanın Twitter’daki sohbete katılma konusunda kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacağını umduk. Ancak Fleets’i herkese tanıttığımızdan beri, Fleets ile sohbete katılan yeni insan sayısında umduğumuz gibi bir artış görmedik.”

 

OKUYUN  Hokkabaz filminin devamı geliyor! Cem Yılmaz duyurdu