Dünyanın en büyük müzik ve podcast akış platformu olan Spotify, yeni özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Sosyal medyada birçok insan müzik ve podcastini paylaşmayı sever. Şirket de bunu düşünerek yeni bir özellik getirdi.

Spotify, kullanıcılarına sevdikleri podcast ve müzikleri paylaşabilecekleri üç yeni yol ekledi. Kullanıcılar, bugünden itibaren podcast’leri diledikleri yerden paylaşabilecek, Canvas’ı kullanmak için yalnızca Instagram hikâyelerine bağlılıktan kurtulabilecek ve Canvas’ın nasıl gözükeceğine paylaşmadan önce bakabilecek.

Spotify’ın bu zaman damgalı podcast paylaşım özelliği sayesinde, dinlediğiniz podcast’in istediğiniz noktasından başlayacak şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Yani 20. dakikasını dinletmek istiyorsanız o kısımdan başlayacak şekilde paylaşmanız artık mümkün.

Snapchat’de Canvas paylaşımı

Müzik dinleme ekranına 3-8 saniye arasında süren ve sürekli başa dönen video klip döngüleri ekleyen Canvas özelliği, bugüne kadar yalnızca Instagram hikâyelerinde paylaşılabiliyordu. Fakat Spotify, bugünden itibaren kullanıcılarının Canvas’ları Snapchat hikâyelerinde de paylaşmalarına olanak sağlayacak.

Paylaşım ekranında yenilik

Şirket yeni tasarımıyla paylaşım yapacağımız ekranını makyajladı. Ayrıca paylaşacağınız Canvas’ın paylaşımda nasıl gözükeceğini de önceden görebileceksiniz.

OKUYUN  Spotify fiyatlarına zam geliyor!