WhatsApp, yeni politikayı kabul etmeyen hesapları 15 Mayıs’a kadar devre dışı bırakmayacak, ancak özellikleri sınırlamaya başlayacak.

WhatsApp, güncellenmiş gizlilik politikasını kabul etmek için son tarih olan 15 Mayıs’tan sonra hesapları devre dışı bırakmamaya karar verdi, ancak özellikleri sınırlamaya başlayacak. WhatsApp ayrıca kullanıcılara yeni gizlilik politikası hakkında hatırlatıcılar göndermeye devam edecek.

Sınırlı Hesap

Bir WhatsApp sözcüsü, Android Central’a, yeni politikayı kabul etmeyen kullanıcıların “sınırlı hesap işlevselliğine” sahip olacağını söyledi. Bu WhatsApp kullanıcıları sohbet listelerine erişemeyecek, ancak sesli ve görüntülü aramaları cevaplayabilecekler. WhatsApp, bu kullanıcıların cevapsız bir sesli veya görüntülü aramayı geri aramasına da izin verecektir. Bildirimler de gelmeye devam edecek ve kullanıcılar mesajları okuyacak ve onlara da yanıt verebilecek.

Ancak, WhatsApp sonunda kullanıcıların gelen aramaları veya esasen hizmetleri kesen bildirimleri almasını engelleyeceği için bu yalnızca birkaç hafta devam edecek. Bu, kullanıcıların yeni politikayı kabul etmesi veya WhatsApp hesaplarını kaybetmesi gerektiği anlamına gelir. Görünüşe göre WhatsApp, kullanıcılara yeni gizlilik politikasını kabul etmeleri için hala daha fazla zaman vermek istiyor.

Kullanıcıları bilgilendirmeye çalışıyor

WhatsApp, durum güncellemeleri yoluyla kullanıcılar arasında güncellenen gizlilik politikası hakkında farkındalık yaratmaya çalışıyor. Ayrıca, yakında yaklaşan son tarihin sohbet listesinin üstünde bir hatırlatma uyarısı çıkıyor. WhatsApp, güncellenen gizlilik politikasının kullanıcıları etkilemediğini ve değişikliklerin yalnızca işletme hesaplarıyla yapılan sohbetler için olduğunu açıkladı.

OKUYUN  WhatsApp işletme hesapları için iki yeni özelliği duyurdu