Samsung, SID 2021 ekran teknolojileri fuarında yeni katlanabilir prototiplerini tanıttı. Z şeklinde ve genişleyen ekran tarzında hazırlanan prototipler dikkat çekiyor. Ayrıca katlanabilir yapıdaki bir dizüstü ve çok ince çerçeveli başka bir dizüstü bilgisayar da tanıtılan ürünler arasında.

Z şeklinde katlanabilir tablet

Tanıtılan prototiplerden ilki Z şeklinde katlanabilen bir tablet modeli. 7,2 inçlik ekrana sahip olan model, iki farklı noktadan katlanabiliyor. Sol kısımda kamera yuvası yer alırken sağ kısımda da ekran boğumunu koruyacak bir muhafazaya yer verilmiş.

Genişleyebilir ekranlı telefon

Diğer bir prototip ise 6,6 inç boyutlarında görünen bir akıllı telefon. Telefonun özel tuşuna bastığınızda ekran bir miktar sola doğru genişliyor. Böylece medya tüketimi için daha geniş bir ekran ortaya çıkıyor.

Son prototip ise ThinkPad X1 Fold benzeri bir yapıya sahip. Yani biraz daha dizüstü odaklı. Arka kısımda bir ekran yer almıyor. Cihaz dikey veya yatay olarak kullanılabiliyor ve 4:3 görüntü oranı sunuyor.

Dizüstü tarafında ise oldukça ince ekran çerçevelerine sahip bir prototip görüyoruz. Web kamerası üst kenarın hemen altına entegre edilmiş. Böylece daha kompakt ve geniş görüş alanına sahip bir cihaz ortaya çıkmış. Bu prototipler ayrıca üçüncü taraf üreticilere de tedarik edilecek.

OKUYUN  Nuri Alço'nun da yer aldığı La Casa De Papel uyarlaması geliyor!