Instagram’da genellikle influencerların ve çok takipçili markaların kullandığı ve farklı yerlere yönlendiren bağlantılara(linklere) sıkça rastlıyoruz. Artık bu özelliği tüm Instagram kullanıcıları “Link Stickers” sayesinde kullanabilecek. Bundan böyle siz de hikaye gönderirken bir link paylaşabileceksiniz.

Büyük işletmelerin, çok takipçili hesapların ve influencerların kullanabildiği hikayelere link (bağlantı) ekleme özelliği artık herkesin kullanımına açıldı. Bundan böyle herkes hikayesinde bir bağlantı paylaşabilecek.

Instagram’ın artık standart fotoğraf paylaşımından daha çok kullanılan Hikayeler özelliği, sürekli yenilikler almaya devam ediyor. Hikayelere bağlantı (link) ekleyebilme özelliği artık tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Bu sayede küçük içerik oluşturucuları ve küçük işletmeler de hikayelerinde bağlantı paylaşarak, kullanıcıları istedikleri bağlantıya yönlendirebilecek.

Bundan öncesinde hikayesinde bağlantı vermek isteyenler, bağlantı etiketlerini kullanmak yerine ‘yukarı kaydırma’ seçeneğini kullanmaktaydı; ancak bu özellik de sadece doğrulanmış ve belli bir kullanıcı sayısına sahip hesaplar tarafından kullanılabiliyordu. Instagram da büyük ve küçük hesaplar arasındaki eşitsizliği kaldırmak adına artık Hikaye’de herkesin bağlantı paylaşabilmesine izin verdi.

Instagram Hikayeler’de nasıl bağlantı (link) paylaşılır?

1- Instagram’ı açın
2- Yeni hikayenizi oluşturun
3- Üst kısımdan Sticker simgesine dokunun
4- Açılan menüden “Link”e tıklayın
5- İstediğiniz bağlantıyı buraya girin
6- İstediğiniz gibi kişiselleştirip hikayenizde istediğiniz yer koyun
7- Ve paylaşmaya hazırsınız.

Özellik yeni yayınlandığı için muhtemelen kademeli olarak kullanıcılara veriliyor. Bu yüzden özellik herkese aynı anda gelmeyebilir.

OKUYUN  WhatsApp, kullanıcılarının isyan ettiği o özelliğe kalıcı çözüm getirdi!