Son günlerde futbol severlerin gözü Euro 2020’de. Milyonların takip ettiği maçlar öncesi basın toplantısı düzenleyen futbolcular da söz ve davranışları ile gündem oluyor. Her hareketiyle olay olan futbolculardan biri de Cristiano Ronaldo. Ünlü futbolcu, Macaristan maçı öncesi kameralar karşısında yaptığı hareketle, dev şirket Coca-Cola’ya, 4 milyar dolar kaybettirdi.

Bilindiği gibi FIFA ve UEFA, resmi organizasyonlar için birçok marka ile sponsorluk anlaşması yapıyor. Euro 2020’nin sponsorlarından biri olan Coca-Cola ise büyük bir değer kaybetti. Pazartesi günü gerçekleştirilen basın toplantısında, önündeki Coca-Cola şişelerinden rahatsız olup, şişeleri kadraj dışına iten Ronaldo, kameralara elindeki su şişelerini gösterdi. Sonrasındaysa kameralara bakarak, ‘Agua (su)’ diyerek, insanlara su içmeleri tavsiyesinde bulunmuştu.

Ronaldo’nun bu davranışı ise sosyal medyada viral oldu ve ünlü futbolcu, internet üzerinde çeşitli övgülerle karşılaştı. Bu çıkış aslında Ronaldo’nun gazlı içeceklere karşı ilk tepkisi değil. Daha önce de , oğlunun bu ürünleri aktardığını aktararak; “Bazen ona kızıyorum çünkü Coca-Cola ve Fanta içiyor. Cips, patates kızartması gibi atıştırmalıkları yerken onunla tartışıyorum. Bundan hoşlanmadığımı biliyor” açıklamalarında bulunmuştu.

Coca-Cola 4 milyar dolar kaybetti

Gazlı içeceklerle arası pek olmayan ünlü futbolcunun bu hareketi, dev şirkete 4 milyar dolar kaybettirdi. Pazartesi borsa açıldığında hisse başına 56.10 dolar, toplam değeri ise 242 milyar dolar değeri olan şirketin, Ronaldo’nun hareketi sonrası hisse başına 55.22 dolar, toplam değeri ise 238 dolar değere kadar düştü.

Coca-Cola veya UEFA’dan konuyla ilgili bu harekete karşı herhangi bir açıklama gelmedi. Siz yaşanılan bu olay ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  FIFA 2022 bugün tanıtılabilir