Bu sıralar adı Coca-Cola tartışmaları ile gündeme gelen Cristiano Ronaldo, bir ilke imza attı. Ünlü futbolcu, bir dünya rekoru kırdı ve Instagram’da 300 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi oldu. Ronaldo aynı zamanda, 200 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olmayı da başarmıştı.

Kariyerinde sürekli başarılara imza atan Ronaldo, herkesin sevgisini kazanmış durumda. Futbol tutkunlarının ayrı olarak sevdiği futbolcu olan Ronaldo, adeta bir sosyal medya fenomeni de olmuş durumda. Şimdiye dek 3.000’den fazla gönderi paylaşımı yapan futbolcunun oldukça samimi bir Instagram hesabı var. Futbolcu gönderilerinde genellikle, futbola ve ailesine yer veriyor.

İş birliklerine dair gönderileri de sosyal medya üzerinden paylaşan futbolcu, bu alandan oldukça fazla para kazanıyor. Hatta sosyal medya üzerinden elde edilen gelir Ronaldo’nun futboldaki gelirini bile geçmiş. Bu konuyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre Mart 2019 ve Mart 2020 arasında ünlü futbolcu, sosyal medya üzerinden 50.3 milyon dolar kazandı. Futbolcu, aynı dönemde futboldan ise 33 milyon dolar kazandı. Siz Ronaldo’nun 300 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Babalar Günü hediyenizi hala almadınız mı? İşte babanız için 10 teknolojik hediye önerisi…