Pentagon yani ABD Savunma Bakanlığı, UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisim) olaylarını araştırması için yeni bir birim kurduklarını açıkladı. Bu birim ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı olan ve ismi “Tanımlanamayan Hava Olayları” biriminin yerini alacak.

Amerika Birleşik Devletleri istihbarat topluluğundan bir rapor, 2004 ve 2021 yılları arasında açıklanamayan 144 olayı yaklaşık 6 ay önce doğrulamıştı.

Batta bu 144 gözlemin 80 tanesinin de birden fazla sensör ile izlendiği belirtilmişti. “UFO’ların neden askeri bölge çevrelerinde çok görüldüğü” sorusuna ise o bölgelerden sensör sayılarının daha çok olması nedeniyle tespitlerin daha fazla yaşanması cevabı verilmişti.

Tüm bu ortaya çıkan raporlar ve açıklamaların ardından ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), tanımlanamayan hava, cisim ve olayların daha derinlemesine incelenmesi için yeni bir birim kurdu.

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hick‘in yayınladığı genelgede, yeni kurulacak birimin adının “Hava Cisimleri Tanımlanması ve Yönetimin Senkronizasyonu Grubu” olduğu görünüyor. Bu birim, ABD Deniz Kuvvetleri’ne bağlı olan “Tanımlanamayan Hava Olayları” biriminin yerini alacak.

Pentagon’un UFO raporunda başka neler vardı?

Savunma Bakanlığı Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü, raporunda bu 144 olaydan 143’ünün beş ayrı kategoride sınıflandırılabileceğini doğruladı; Havadaki dağınıklık, Doğal atmosferik olaylar, sınıflandırılmış ABD programları, Yabancı düşman sistemleri ve diğerleri.

Bu kategorileri incelediğimizde, çoklu sensör gözlemlerine ait 80, çok yakından geçişler ile ilgili 11 rapor ve olağandışı uçuş özellikleri ile ilgili 21 rapora rastlanıyor. Ek olarak, rapor, 144 raporun 18’inin, gelişmiş havacılık yetenekleri olarak tanımlanan UFO’lardan bahsettiğini ortaya koyuyor. Rapor, bildirilen bazı nesnelerin radyo sinyalleri üretebildiğini, tamamen hareketsiz kaldığını veya herhangi bir ” fark edilebilir itme gücü” olmadan aniden hareket ettiğini belirtiyor.

Netflix’in yeni UFO belgeselinden ilk fragman geldi: Çok Gizli UFO Projeleri

OKUYUN  ABD'de çok kritik üçüncü doz BioNTech kararı!